Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2255
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sosnówka: Prezenty trafiły do DPS Sosnówka

Niedziela, 26 grudnia 2021, 5:52
Autor: Przemek Kaczałko
Sosnówka: Prezenty trafiły do DPS Sosnówka
Fot. Przemek Kaczałko
Akcja z listami do św. Mikołaja cieszyła się takim zainteresowaniem, że w drugiej edycji Justyna Jaszczak postanowiła zorganizować zbiórkę nie tylko dla DPS Pogodna Jesień w Jeleniej Górze, ale i dla DPS w Sosnówce. Seniorzy byli bardzo szczęśliwi.

Do Domu Pomocy Społecznej w Sosnówce trafiło 60 paczek, które były efektem cudownego odzewu jeleniogórzan i mieszkańców okolic na akcję Justyny Jaszczak. Podczas przekazania prezentów można było poczuć świąteczną atmosferę i życzliwość.

Jak pani Justyna zadzwoniła do nas z propozycją, było to dla nas bardzo miłe zaskoczenie. Mieszkańcy bardzo chętnie pisali listy do św. Mikołaja. Właściwie to pierwsza taka akcja z zewnątrz, bo sami też robimy prezenty, ponadto współpracujemy ze szkołą w Sosnówce, która co roku nas wspiera, ale z zewnątrz była to nowość. Mieszkańcy bardzo się cieszą - powiedział Jarosław Malec, dyrektor DPS w Sosnówce. - Niektóre osoby są leżące, niektórzy niewidzący lub niedowidzący, więc opiekunki pomagały w pisaniu listów i niekiedy łezka w oku się zakręciła, to bardzo miłe - dodał dyrektor.
W tym roku poza DPS w Jeleniej Górze, dodałam Sosnówkę - było to wielkie wyzwanie, bo przygotowaliśmy ok. 150 paczek. Było trochę roboty, zamieszania, ale nie udałoby się, gdyby nie mieszkańcy Jeleniej Góry. Naszym partnerem była firma Identiti, która odbierała paczki, pomogła mi też Osada Śnieżka i Mobile Football - powiedziała Justyna Jaszczak, która deklaruje, że w przyszłym roku również zorganizuje zbiórkę prezentów dla seniorów.

Twoja reakcja na artykuł?

19
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group