Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 7080
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezenty dla chorych dzieci od uczniów Ekonoma

Środa, 3 czerwca 2015, 6:54
Aktualizacja: Czwartek, 4 czerwca 2015, 8:25
Autor: Angela
Jelenia Góra: Prezenty dla chorych dzieci od uczniów Ekonoma
Fot. Aleksandra Włodarczyk
Sukcesem zakończyła się akcja wielkiego serca uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze, którzy z okazji Dnia Dziecka zorganizowali zbiórkę słodyczy i maskotek dla małych pacjentów jeleniogórskiego szpitala. W ostatnich dniach uroczyście przekazali zebrane podarki Annie Sinicy, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy oddziale dziecięcym jeleniogórskiego szpitala, która od lat organizuje imprezy dla swoich małych podopiecznych.

Pomysłodawczynią akcji była Olimpia Soból z klasy 2F, która od lat angażuje się w pomoc w organizacji Dnia Dziecka w jeleniogórskim oddziale pediatrycznym. Pomogły jej dwie koleżanki: Edyta Hen i Monika Sobańska. Nad akcją czuwał wychowawca klasy 2 F Paweł Maczel.

Przez miesiąc klasy pierwsze zbierały paluszki i chrupki kukurydziane, klasy drugie - czekolady, a najstarsi uczniowie - wafelki. Wszystkie klasy mogły również przynieść gry planszowe oraz maskotki i książeczki. Klasa, która zebrała najwięcej podarków była zwolniona z pytania. Kto wygrał? – To nie jest ważne. Najważniejsze, że w akcję zaangażowała się cała szkoła, a uczniowie chętnie przynosili coś od siebie dla małych pacjentów jeleniogórskiego szpitala – mówią organizatorzy.

Podczas przekazania paczek Anna Sinica - w imieniu wszystkich małych pacjentów leczonych w naszym szpitalu - dziękowała uczennicom, wychowawcy i dyrekcji szkoły.

- Była to pierwsza taka akcja w historii naszej stowarzyszeniowej działalności – mówiła Anna Sinica. – To wspaniały gest zasługujący na wielkie uznanie. Wyrazy wdzięczności kieruję do pomysłodawczyni akcji - Olimpii Soból oraz jej koleżanek: Edyty Hen i Moniki Sobańskiej – za wielkie serce i ogromne zaangażowanie. Dziękuję również wychowawcy klasy 2F i dyrekcji szkoły, która wspierała tę inicjatywę: Joannie Marczewskiej i Barbarze Cymańskiej – Garbowskiej – dodała A. Sinica.

Również dyrektor szkoły Joanna Marczewska dziękowała uczniom za ten gest i nie kryła dumy z sukcesu i rozmiaru akcji. – Wierzę, że takie szlachetne pomysły zainspirują młodzież do dalszego działania na rzecz innych - mówiła.

Przekazane słodycze i pluszowe zabawki trafiły wczoraj (2.06) do dzieci z oddziału pediatrycznego. Zostały one rozdane podczas imprezy zorganizowanej z Okazji Dnia Dziecka (materiał z imprezy opublikujemy w kolejnym artykule) w „niespodziankowych woreczkach”. Natomiast gry, bajki i książeczki pozostały w oddziałowej świetlicy, aby wszystkie dzieci mogły z nich korzystać.

- W obecnych czasach, gdy o sponsorów jest coraz trudniej, taka akcja i tak wielkie oddanie młodzieży słusznej i nieocenionej sprawie jest dla nas czymś wielkim. Za to, że dzieci dzieciom, szczególnie chorym, niosą pomoc i nie pozostają obojętne na ich los, wywołując tym uśmiech i radość na ich buźkach - z całego serca dziękuję. Nie ma bowiem nic piękniejszego, niż uśmiech dziecka chorego – podsumowała Anna Sinica.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group