Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7685
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezent od wrażliwej młodzieży

Wtorek, 29 października 2019, 10:42
Aktualizacja: Środa, 30 października 2019, 15:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezent od wrażliwej młodzieży
Fot. Przemek Kaczałko
Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze wzbogaciło się o trzy nowe budki dla psów, które zostały wykonane przez młodzież z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, przy wsparciu materiałowym Leroy Merlin. Wczoraj (28.10) oficjalnie przekazano dary.

Podczas spotkania przy schronisku kierowniczka placówki dla zwierząt nie kryła radości i wzruszenia, dziękując zgromadzonym za zaangażowanie.

Idzie zima wielkimi krokami, a dostaliśmy piękne M2 dla psów - jestem zachwycona. Jak widziałam uśmiechnięte buzie młodzieży, pozytywną energię - to aż raduje się serce, że są młodzi ludzie, którzy czują, mają empatię w stosunku do zwierzaków. To jest budujące - wyznała Anna Nikołajuk, kierowniczka Schroniska.

Budy są ocieplone, mają przedsionek, aby psom nie wiało do środka. Ponadto posiadają otwierany dach.

Nasza nauczycielka dała nam do renowacji zniszczona budę, którą naprawiliśmy i jest ona już w schronisku. Następnie Leroy Merlin zaproponowało, żebyśmy zrobili więcej takich bud - opowiada o powstaniu inicjatywy Jakub Rulkowski, uczeń Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych.
Cieszę się, że przyłączyliśmy się do tej akcji. Nasi pracownicy angażują się różne projekty społeczne - to jeden z nich i cieszę się, że taki jest finał. Mam pomysł, żeby moi pracownicy również w ramach "szkoły remontu" wykonali kolejne budy - powiedział Jarosław Kujda, dyrektor Leroy Merlin w Jeleniej Górze.
Wpływa to na mnie bardzo emocjonalnie, bo jestem wrażliwa na pomoc dla zwierząt. Z trudem się powstrzymuje, żeby się nie popłakać - wyznała Laura Tarka, uczennica Rzemiosł, która pierwszy raz wzięła udział w takiej akcji i zapewnia, że nie ostatni.

Twoja reakcja na artykuł?

20
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group