Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 7501
Zalogowanych: 24
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA KRAJ: Prestiżowy ranking. Na Dolnym Śląsku pierwsze miejsce dla „Elektronika”!

Czwartek, 13 stycznia 2011, 14:53
Aktualizacja: Piątek, 14 stycznia 2011, 8:28
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA KRAJ: Prestiżowy ranking. Na Dolnym Śląsku pierwsze miejsce dla „Elektronika”!
Uczniowie "Elektronika" mają najlepsze technikum na Dolnym Śląsku wg kryteriów uznanego rankigu.
Fot. Petr
Jeleniogórskie Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych im. Obrońców Poczty Polskiej zdobyło pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku (47. w Polsce) w kategorii techników w tegorocznym prestiżowym rankingu Rzeczpospolitej i Perspektyw. Wysokie pozycje w województwie zyskały inne miejscowe szkoły. Gratulujemy!

W tej samej kategorii na szóstym miejscu w województwie sklasyfikowano Technikum przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych, a na ósmym – Technikum przy ZS Ekonomiczno-Turystycznych! Z kolei w kategorii liceów trzynaste miejsce na Dolnym Śląsku zdobyło I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego. II LO im. Norwida uplasowało się na 35. miejscu.

Tegoroczny ranking miał inne kryteria niż dotychczasowe, gdzie brano pod uwagę tylko osiągnięcia w zakresie olimpiad przedmiotowych. – Szkoły ponadgimnazjalne w Polsce były oceniane – poza olimpiadami – na podstawie wyników matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także według oceny szkoły przez kadrę akademicką. Ranking uwzględnił szkoły, w których maturę w maju 2010 r. zdawało więcej niż 12 maturzystów.

Jak podały Perspektywy, uwzględniono wyniki 35 ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, tematycznych i zawodowych (znajdujących się w rejestrze Ministerstwa Edukacji Narodowej i współfinansowanych przez MEN), które zostały przeprowadzone w roku szkolnym 2009/2010.

Kategorie liceów na Dolnym Śląsku wygrało - jak w poprzednim roku – LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. W Polsce najlepszym okazało się Liceum Akademickie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zaś wśród techników – zwyciężyło krakowskie Technikum Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group