Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4610
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Premiera “Kubusia i jego pana” u Norwida

Wtorek, 18 października 2016, 7:15
Aktualizacja: Czwartek, 20 października 2016, 7:51
Autor: Manu
Jelenia Góra: Premiera “Kubusia i jego pana” u Norwida
Fot. Teatr im. Norwida
29 października (w sobotę) na Dużej Scenie w jeleniogórskim Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida odbędzie się premiera sztuki “Kubuś i jego pan” Milana Kundery wg powieści Denisa Diderota. To pierwsza premiera sezonu artystycznego 2016/2017. Reżyseruje Piotr Bogusław Jędrzejczak.

Milan Kundera, czesko-francuski pisarz i eseista, najbardziej znany jako autor “Nieznośnej lekkości bytu”, napisał współczesną wersję słynnej powiastki filozoficznej pióra wybitnej postaci francuskiego oświecenia - Denisa Diderota.

- To komedia z tych, które zadają podstawowe pytania egzystencjalne – informują twórcy przedstawienia. - W rolę stwórcy wcielają się jednak także ci, którzy w tym pierwszym sensie są boskimi kreacjami – autorzy dzieł literackich. A te bywają nieustannie przetwarzane przez kolejnych, przepisujących po swojemu oryginały, autorów, których bohaterowie mają, w związku z tym, wielu ojców. Kundera zadaje pytanie o rolę przypadku w tych piętrowych kreacjach, o to co (kto?) decyduje o tym, że ktoś jest Panem, a ktoś inny Kubusiem?

Reżyserem widowiska jest Piotr-Bogusław Jędrzejczak, który od września br. pełni funkcję kierownika artystycznego Teatru im. Norwida.

Scenografię opracowała Małgorzata Gałaś-Prokopf, a muzykę przygotował Zbigniew Paweł Niko Nikodemski, muzyk grający na instrumentach klawiszowych, związany z zespołem Rezerwat i grupą KG Band.

Występują: Katarzyna Anzorge (gościnnie), Marta Kędziora, Magdalena Kępińska,Elżbieta Kosecka, Iwona Lach, Anna Ludwicka-Mania, Elwira Hamerska-Kijańska, Andrzej Kępiński, Piotr Konieczyński, Kazimierz Krzaczkowski, Bogusław Kudłek, Robert Mania,Jacek Paruszyński i Bogusław Siwko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group