Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6670
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Premiera “Kartoteki” STA–ART w JCK

Poniedziałek, 14 marca 2016, 8:24
Aktualizacja: 8:26
Autor: Manu
Jelenia Góra: Premiera “Kartoteki” STA–ART w JCK
Fot. JCK
W sobotę (19.03) o godz. 19.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (przy ul. Bankowej 28/30) odbędzie się premiera spektaklu “Kartoteka” wg Tadeusza Różewicza w reżyserii i scenografii Łukasza Dudy, w wykonaniu młodzieżowej grupy STA–ART.

Pierwszy dramat Różewicza, napisany w 1959 r., grany przez teatry całej niemal Europy, a także w Argentynie i Stanach Zjednoczonych w nowej wersji, która jest dziełem Łukasza Dudy.

Jaką interpretację tego wieloznacznego tekstu zaproponuje młodzieżowa grupa STA-ART - o tym przekonamy się już w sobotę – 19 marca.

Opracowanie muzyczne - Kirył Pietruczuk, opracowanie plastyczne - Magdalena Rzeszutek, dźwięk - Robert Kuryś / Piotr Pawlak, światło - Łukasz Izdebski.

Występują: bohater - Kirył Pietruczuk, Jan Łuć, chór starych bogów w narracji - Filip Łeszega, Krzysztof Nyderek, Tomasz Wolski, baletmistrz - Szymon Stęchły, ten co szczeka na tych żywych i tych nie - Maciej Zawodny, tancerze, z których żaden nie tańczy - Afrodyta Daskalakis, Aleksandra Gałka, Dobromiła Młynarska, Gabriel Chadaj, Gosia Kukiel, Jagoda Maląg, Julia Byszkowska, Maria Oziemska, Magda Mamzer, Monika Załupska, poza snem / w procesie - Natalia Giecewicz, Wiktoria Jukniewicz.

Bilety 10 zł, do nabycia w kasie biletowej JCK (przy ul. Bankowej 28/30) oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach w godzinach od 13.00 do 18.00 oraz na dwie godziny przed wydarzeniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group