Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 4333
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Premiera “Chodź na słówko” w Teatrze Animacji

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 czerwca 2017, 7:25
Autor: Manu
Fot. ZTA
Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach zaprasza na teatralną przygodę do świata słów. Premiera przedstawienia “Chodź na słówko” pióra Maliny Prześlugi w reżyserii Laury Słabińskiej odbędzie się 11 czerwca (w niedzielę).

Bohaterami przedstawienia są słowa, które zostały źle wypowiedziane i nie wiedzą kim tak naprawdę są. Wspólnie zastanawiają się jak osiągnąć swoją właściwą osobowość. Kula pragnie za wszelką cenę stać się kurą, a Toperz może powinien zostać nietoperzem? Prowadzą bardzo zabawne rozmowy, a ich pomysły, kto mógłby im pomóc w osiągnięciu celu, przywołują na scenę kolejne ciekawe postaci. Seria niespodziewanych, ale i komicznych spotkań wiedzie ich ku zaskakującemu rozwiązaniu. Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od 8 lat, lecz jego humor i przesłanie trafi również do starszej widowni.

Malina Prześluga, znana z niekonwencjonalnego podejścia do języka, jest autorką, która ujmuje specyficzną wyobraźnią i twórczym traktowaniem języka. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Szkoły Dramatu przy Laboratorium Dramatu w Warszawie, jest rozchwytywaną dramatopisarką i bajkopisarką młodego pokolenia. Jej sztuki dla najmłodszych (“Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa”, “Bleee”, “Pręcik”, “Stopklatka”, “Dziób w dziób” i “Grande Papa”) były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane w konkursie Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. W 2012 r. w Poznaniu otrzymała Medal Młodej Sztuki w kategorii literatura. W ubiegłym roku na XIX Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w Warszawie zdobyła nagrodę indywidualną za tekst dramatyczny “Chodź na słówko”, a w Konkursie Dramaturgicznym “Metafory Rzeczywistości” w Poznaniu odebrała Główną Nagrodę za “Kwaśne mleko”.

- Scenografia Pavla Hubički (Czechy) przenosi widza w świat metafotycznego szpitala dla słów, a surrealną atmosferę podsyca muzyka Filipa Sternala (Holandia) – informują twórcy.

Występują: Radosław Biniek, Dorota Fluder, Diana Jonkisz, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Lidia Lisowicz, Jacek Maksimowicz, Katarzyna Morawska i Sławomir Mozolewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Gość 12-06-2017 10:46
Niezwykłe, magiczne i bardzo ważne dla polskiej kultury przedstawienie,z porywającą i brawurową muzyką przenosi widza w intymny i kolorowy świat każdego z nas: naszego języka. Brawo Cieplice. P.S. Nazwisk obcych się nie odmienia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group