Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6791
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pre–Fabrykat zajmie się dokończeniem budowy Term? Są protesty

Niedziela, 14 kwietnia 2013, 7:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 7:51
Autor: Angela
Jelenia Góra: Pre–Fabrykat zajmie się dokończeniem budowy Term? Są protesty
Fot. Archiwum
Miasto wyłoniło wykonawcę dokończenia budowy Term Cieplickich. W drodze przetargu została nim firma Pre–Fabrykat z Miłkowa, które złożyło ofertę z kwotą ok. 19 mln 622 tys. zł. – Jeden z oferentów złożył protest twierdząc, że pojawiły się w przetargu dane nieprawdziwe – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Prowadzimy wyjaśnienia. Ponownie odpowiemy na ten protest i w ten sposób wyczerpiemy drogę odwoławczą, co da nam możliwość podpisania umowy – dodał prezydent.

Przypomnijmy, że przetarg na to zadanie został ogłoszony po tym, jak Miasto wypowiedziało umowę poprzedniemu wykonawcy - konsorcjum firm Holma i Tiwwal, które nie wywiązywało się z terminów realizacji inwestycji, a drugi z nich ogłosił upadłość.

Inwentaryzacja wykazała, że do wykonania zostało około 30 procent inwestycji. Do przetargu zgłosiło się czterech oferentów, w tym z Warszawy, Opola i Wrocławia. Jeden z nich odwołał się od decyzji komisji przetargowej.

- Zakładaliśmy to odwołanie, życie uczy, że przy tego typu kontaktach odwołania pojawiają się zawsze – mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Sześć miesięcy na skończenie tej inwestycji, to jednak realny termin do realizacji, więc damy radę – dodał prezydent.

Wartość całej inwestycji to około 50 mln zł, z czego około 19 mln zł to dofinansowanie unijne (40 procent kosztów).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group