Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7595
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Precz z brudami nad stawem

Czwartek, 14 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 14 września 2006, 23:24
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Precz z brudami nad stawem
Fot. Jelonka.com
Zaśmiecone brzegi glinianki przy ulicy Mickiewicza zostaną posprzątane w sobotę, 16 września. Do udziału w akcji zaprasza wszystkich, którzy lubią to miejsce, Stowarzyszenie „Wspólne Miasto”.

– Jesteśmy współorganizatorami tegorocznej akcji „Sprzątanie świata” w Jeleniej Górze – poinformował nas Grzegorz Bielewicz z WM.
– Pomyśleliśmy o tym miejscu, gdyż wielu z nas lubi spacerować w tamtych okolicach i widzimy, że przydadzą się takie gruntowne porządki. Mamy nadzieję, że jeleniogórzanom spędzającym tam czas będzie przyjemniej, jeśli zbierzemy zalegające odpadki – dodaje G. Bielewicz.

Roboty będzie sporo, bo brzegi stawu praktycznie nie są regularnie sprzątane, a ich część służy za nielegalne wysypisko śmieci. Teraz brudy są mniej widoczne, bo zakrywają je porastające okolice akwenu rośliny.
Śmietnisko widać w pełni późnią jesienią, zimą (kiedy nie ma śniegu) i wiosną.

Wspólne Miasto zaprasza wszystkich chętnych do pomocy. Zbiórka przed marketem Intermarché przy ulicy Głowackiego o godz. 15.

Nie będzie to jedyna akcja czyszczenia zabrudzonych miejsc w stolicy Karkonoszy z okazji „Sprzątania świata”. Tradycyjnie w zaśmiecone rejony udadzą się uczniowie z opiekunami.

Wielu ze sprzątających ubolewa, że co roku sprzątają te same miejsca, które po 12 miesiącach znów są pokryte tonami brudów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group