Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2461
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prawo i Sprawiedliwość chce monitoringu

Wtorek, 30 grudnia 2008, 8:26
Aktualizacja: Środa, 31 grudnia 2008, 8:22
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Prawo i Sprawiedliwość chce monitoringu
Fot. TEJO
Dwa centra dozorowe z kamerami w Jeleniej Górze i Cieplicach – oto postulat radnych PiS, którzy na budżetowej sesji wniosą poprawkę do uchwały o finansach miejskich. W ten sposób – poparci przez posłankę Marzenę Machałek – samorządowcy chcą walczyć z wandalizmem i o bezpieczną Jelenią Górę.

Kamiennogórska posłanka wysłała do lokalnych polityków i mediów list otwarty dotyczący sposobów na walkę z przestępczością i wandalizmem. – Jelenia Góra jest miejscem o szczególnym potencjale. Ogromne możliwości turystyczne nie będą jednak nigdy zrealizowane, jeśli miasto nie będzie bezpieczne. Rozwiązanie problemu związanego między innymi z opisywanymi przez media aktami wandalizmu i rozboju w reprezentacyjnych częściach starówki i Placu Piastowskiego jest sprawą pierwszej wagi. Obecna sytuacja rzutuje bowiem nie tylko na zewnętrzny wizerunek stolicy Karkonoszy, ale również wpływa bezpośrednio na jakość życia jej mieszkańców – pisze Marzena Machałek.

PiS ma receptę na bezpieczne miasto. – Znaleźliśmy w projekcie budżetu na 2009r. środki na montaż dwóch centrów dozorowych wraz z kamerami, które monitoringiem mogłyby objąć najczęściej odwiedzane przez turystów obszary – wyjaśnia parlamentarzystka.

– Zdajemy sobie sprawę, że miasto aplikuje o środki europejskie na ten cel. Nie można jednak ryzykować sytuacji, w której wnioski zostaną odrzucone lub ich realizacja będzie miała opóźnienia i jeleniogórzanie dalej będą bali się spacerować miejskimi traktami. Dostrzegamy również koszty, które ponoszą mieszkańcy oraz miejskie instytucje w związku z dewastacją sklepów, kamieniczek i przystanków. Sięgają one setek tysięcy złotych! Inwestycja w bezpieczeństwo nie może dłużej czekać! – czytamy.

Marzena Machałek wzywa wszystkich radnych do poparcia pisowskiej poprawki i ma nadzieję na pozytywną reakcję. Czy rzeczywiście dobro wspólne miasta wygra z partykularnymi interesami poszczególnych ugrupowań? Wbrew wcześniejszym anonsom radni nie zajęli się poprawką dzisiaj.

Poprawka PiS

"Wniosek do projektu
Budżetu Miasta Jelenia Góra na 2009 r.
W Dziale 758 Rozdział 75818 z rezerw, rezerwy ogólnej zmniejszyć kwotę z 800 000 zł do 650 000 zł i uzyskane środki w kwocie 150 tys. złotych przeznaczyć na nowe zadanie
w Dziale 630 Rozdział 63096 o nazwie: „Utworzenie dwóch centrów dozorowych wraz z montażem monitoringu w najniebezpieczniejszych miejscach w centrum miasta i okolicach Placu Piastowskiego”
Na to samo nowe zadanie przeznaczyć 50 000 złotych uzyskane w dziale 758 Rozdział 75818 z rezerw, rezerwy celowej na „inicjatywy lokalne z udziałem ludności” poprzez zmniejszenie kwoty ze 170 000 zł do 120 000 zł.
Na to samo nowe zadanie przeznaczyć 300 000 złotych uzyskane Dziale 750 Administracja Publiczna Rozdziale 75023 „Remont pomieszczeń w przybudówce Ratusza” poprzez zmniejszenie kwoty z 420 000 zł do 120 000 zł."

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group