Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 5447
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prawie multipleks w "trzynastce"

Wtorek, 16 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 18 października 2007, 14:16
Autor: AGA
Jelenia Góra: Prawie multipleks w "trzynastce"
Fot. Agnieszka Gierus
Szkoła nie przynosi pecha, za to ma salę przypominającą nowoczesne kino.

Od poniedziałku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 mogą już korzystać z pierwszej w Jeleniej Górze, a prawdopodobnie nawet na Dolnym Śląsku, sali multimedialnej, mieszczącej ponad 40 osób.

Jej wyposażenie i remont kosztowały 250 tys. zł. – Sponsorem jest Krzysztof Zaborski, dyrektor Prywatnego Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych „AMICUS”. – Zrobiliśmy kapitalny remont. Są nowe ławki, klimatyzacja i sprzęt najwyższej jakości – wyjaśnia.

– W pierwszej kolejności chcemy prowadzić tu zajęcia z przyrody. Mamy tu sprzęt, który w doskonały sposób pokazuje preparaty. Telewizor plazmowy daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o wyświetlanie filmów edukacyjnych i różnego rodzaju plansz – wyjaśnia Barbara Jaśniewicz, dyrektorka SP nr 13. Dodaje, że planuje również wykorzystać salę w dokształcaniu nauczycieli. – Trzeba doskonalić oświatę jeleniogórską i inwestować w pedagogów. Jestem wdzięczna wszystkim, którzy zaangażowali się ten projekt – mówi. Do dyspozycji została też oddana pracownia komputerowa.

Z otwarcia sali najbardziej cieszą się uczniowie. – Widziałem ten telewizor – jest ogromny. Nie mogę się już doczekać pierwszych zajęć. Może obejrzymy jakiś ciekawy film – cieszy się Tomek z V klasy. – Nasz sala wygląda teraz jak małe kino – śmieje się Kasia, uczennica klasy VI.

Uroczystego otwarcia dokonał prezydent miasta Marek Obrębalski ze swoim zastępcą Zbigniewem Szereniukiem. Dla zgromadzonych gości i nauczycieli uczniowie przygotowali program artystyczny.

Dzieci ze świetlicy „Maciusiowo”, ubrane w staropolskie stroje, powitały prezydentów chlebem i solą. Wystąpił też zespół teatralny „Kameleon”, którego opiekunem jest Jadwiga Przędzielewska, młoda skrzypaczka Paulina Parowicz oraz szkolny chór utworzony przez Lucjana Hołuba.

– Staramy się angażować jak najwięcej uczniów, ponieważ wychodzimy z założenia, że każde dziecko jest w czymś dobre. Dlatego promujemy dzieci w różnych dziedzinach. Również każdy nauczyciel prowadzi nieodpłatnie jakąś działalność pozalekcyjną – dodaje dyrektor Jaśniewicz.
Z sali multimedialnej korzystają także uczniowie prywatnej szkoły Amicus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group