Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 3772
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prawda dotrze do kogo trzeba. „Aleje Wolności” w Kwadracie

Wtorek, 29 listopada 2011, 10:09
Aktualizacja: 10:10
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Prawda dotrze do kogo trzeba. „Aleje Wolności” w Kwadracie
Fot. Petr
Prawda cały świat okrąży i do kogo trzeba dotrze. Oto przesłanie kolejnego z cyklu czytania dramatu w klubie Kwadrat, które odbyło się wczoraj w ramach projektu „Aleje Wolności” realizowanego przez Stowarzyszenie Teatr Odnaleziony.

„Aleje Wolności”, o których pisaliśmy już wcześniej na łamach Jelonki.com – to eksperyment teatralno-dokumentalny obejmujący cykl warsztatów, paneli dyskusyjnych, a także odczytów sztuk dotyczących stanu wojennego w Polsce. Tekstów, które traktują o wydarzeniach z tego okresu zarówno w sposób poważny, jak i ironiczny; będących obrazem społeczności tamtych czasów ale i czasów obecnych, w których pewne rzeczy, niestety, nie straciły na aktualności.

Co odczytano wczoraj? Dramat „Burmistrz” Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk, opowiadający o „idealnym” społeczeństwie Miasta rządzonego przez cieszącego się nieskazitelną opinią pana Burmistrza. Rzecz jasna - społeczeństwa tylko pozornie bez skazy, co zweryfikuje konieczność wyłonienia spośród mieszkańców Miasta pięćdziesięciu sprawiedliwych. Wtedy „prawda cały świat okrąży i do kogo trzeba dotrze”.

– Bardzo lubię Otwarte poniedziałki w klubie Kwadrat, podczas których odbywa się czytanie dramatów. Młodzi artyści wcielają się w postaci uwikłane w zdarzenia, o których większość z nich słyszała jedynie na lekcjach historii czy WOS. I robią to naprawdę dobrze; angażują się w te czytania przez co sam projekt jest naprawdę wart polecenia – komentuje Anna Borkowska jedna z uczestniczek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group