Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 14761
Zalogowanych: 90
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prawa dziecka

Czwartek, 24 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:52
Autor: Damian
W miniony weekend hotelu Jan odbyło się spotkanie robocze niemieckich czeskich i polskich partnerów pracujących na obszarze ochrony praw dziecka.

Konferencja została zorganizowana po raz trzynasty, do której zostali zaproszeni przedstawiciele z Polski Czech oraz Niemiec. Dotyczyła ona przede wszystkim wymianie doświadczeń w zakresie ochrony praw dziecka, ochronie przed niebezpieczeństwami, czy traktowaniu dziecka nie jako przedmiot tylko jako podmiot.

W tym roku konferencja została zorganizowana po raz pierwszy w Polsce-gospodarzem spotkania był Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Podczas dwóch dni uczestnicy spotkania wymieniali swoje poglądy oraz spostrzeżenia dotyczące programów i rezultatów ochrony praw dziecka.

Uczestnicy konferencji postanowili aktywnie dążyć do pogłębiania dotychczasowych stosunków partnerskich. Stwierdzono również że dotychczasowe spotkania które są organizowane nie przerwanie od 1992 roku przyniosły wiele pozytywnych efektów. Zwieńczeniem konferencji stała się stworzona wspólna deklaracja .

Niestety coraz większym problemem w Polsce staje się fakt katowania czy psychicznego znęcania się nad dziećmi-nie każdy potrafi zrozumieć że dziecko ma prawo do szacunku, troskliwej opieki i poważnego traktowania jako odrębnej, pełnoprawnej jednostki. Nie zapominajmy o tym fakcie nigdy gdyż nie ma gorszego widoku niż cierpiące dziecko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zdarzyło Ci się, że samochodem wpadłeś/aś w poślizg, ale nic się nie stało?

Oddanych
głosów
1045
Tak
81%
Nie
19%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jak będzie wyglądać rozbudowa autostrady A4?
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Sudeckie hotele i schroniska PTTK
Szczeliniec Wielki z Jeleniej Góry
 
Pieniądze
Jeleniogórski Uphotel doceniony
 
Kilometry
Roboty kolejowe w Kowarach
 
Aktualności
Violetta ze Szklarskiej Poręby znów zachwyciła w "The Voice Senior"
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group