Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3030
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pragnie tylko zdrowia – koncert dla Sylwii

Poniedziałek, 14 stycznia 2008, 10:40
Aktualizacja: Piątek, 18 stycznia 2008, 14:10
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pragnie tylko zdrowia – koncert dla Sylwii
Fot. Archiwum
Rutynowy zabieg biodra dla Sylwii Kędziory skończył się kalectwem. Teraz potrzebne są pieniądze na rehabilitację, która jest jedyną szansę na powrót jeleniogórzanki do normalności.

Dwa lata temu okazało się, że Sylwia, jeleniogórzanka, ma „strzelające” biodro, które uniemożliwia jej wiele czynności życiowych. Powiedziano jej jednak, że wadę można łatwo usunąć. Poszła do szpitala i poddała się zabiegowi. Po pięciu dniach wyszła do domu, gdzie miała zapomnieć o sprawie. Niestety okazało się, że po zabiegu pojawiły się powikłania.
– Mam uszkodzony nerw kulszowy oraz przepuklinę kręgosłupa – opowiada jeleniogórzanka. Powoli zaczynają jej zanikać mięśnie i z trudem porusza się o dwóch kulach. Nie wie, co spowodowało to schorzenie. Sprawa jest w prokuraturze.

Jedyną nadzieją na zatrzymanie choroby są kolejne badania i kosztowna rehabilitacja oraz dalsze leczenie. Lekarze nie chcą podjąć się operacji. Ojcu skończyły się pieniądze. Matka dziewczyny zmarła kilka lat temu. Sytuacja jest dramatyczna. Nie ma pozytywnych rokowań. Sylwia czeka na badania szpiku w klinice wojskowej. Potrzebuje pieniędzy na sprzęt rehabilitacyjny, leki przeciwbólowe oraz wózek.

Pomóc próbują przyjaciele Sylwii, którzy 18 stycznia (piątek) zorganizują dla niej koncert charytatywny w Jeleniogórskim Centrum Kultury, powodzenie tej akcji wiąże się jednak z zaangażowaniem ludzi dobrej woli, dlatego proszą wszystkich o wsparcie. Zagrają takie zespoły jak: BUDA W DUB, STEREO 4, AMANITA MUSKARIA, GRUPA BĘBNIARSKA oraz gwiazda wieczoru NATURAL DREAD KILLAZ. Koncert odbędzie się w sali „Nova” w JCK o godzinie 17.00. Cena biletu to 10 złotych.
Każdy, kto chciałby pomóc Sylwii, może wpłacać pieniądze na jej konto: Bank Zachodni 53 1090 1926 0000 0001 0492 5632 . Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
99
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group