Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7767
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pracownicy sanepidu domagają się podwyżek

Środa, 5 marca 2008, 7:39
Aktualizacja: 13:22
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Pracownicy sanepidu domagają się podwyżek
Podwyżek domagają się zarówno listonosze, jak i pracownicy sanepidu.
Fot. TEJO
– Chcemy godziwych zarobków oraz traktowania nas na równi z innymi pracownikami służby zdrowia – mówią związkowcy z Solidarności jeleniogórskiego Sanepidu, którzy – podobnie jak ich koleżanki i koledzy w całej Polsce – są w pogotowiu strajkowym. Rozmowy związkowców z ministerstwem zdrowia jak dotąd nie przynoszą spodziewanych efektów. Czy będzie strajk?

– Zarabiamy śmieszne pieniądze. Pracownicy z dużym stażem i wyższym wykształceniem dostają na rękę miesięcznie po 1100-1200 złotych. Tak dalej być nie może – mówi Anna Żelazowska, przewodnicząca „Solidarności” w jeleniogórskiej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Jeleniogórscy związkowcy chcą też zwiększenia pieniedzy przeznaczanych na remonty. – Wstydzimy się za wygląd naszej siedziby – mówi przewodnicząca. – Chodzimy na kontrole do innych instrytucji i wymagamy, żeby wszystko było zgodne z przepisami i do tego wykonane estetycznie, a sami nie świecimy przykładem.

Obiekt przy ul. Kasprowicza rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia. Gdyby nie tablica z nazwą instytucji, można byłoby pomylić ten obiekt z zaniedbanym budynkiem mieszkalnym, jakich nie brakuje w mieście.

Jak twierdzi Anna Żelazowska, resort zdrowia, zapomniał o inspekcji sanitarnej. – Ciągle się słyszy o podwyżkach dla lekarzy i pielęgniarek, a my jesteśmy pomijani przy tych rozmowach – mówi. –1 Może dlatego, że jesteśmy mniejszą grupą zawodową? Ale czas milczenia się skończył.

Pogotowie strajkowe trwa już miesiąc, związkowcy rozmawiają z resortem zdrowia, ale jak do tej pory nic nie słychać o podwyżkach. Czy związkowcy rozpoczną strajk? – To będzie zależało od wyników rozmów – mówi Anna Żelazowska.
(ROB)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group