Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 2936
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ region: Pracownicy KPN – u poznają tajniki czeskiego języka

Poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 13:24
Aktualizacja: 20:15
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ region: Pracownicy KPN – u poznają tajniki czeskiego języka
Fot. Angela
Jeszcze w tym roku rozpocznie się cykl szkoleń języka czeskiego dla 36 pracowników Karkonoskiego Parku Narodowego. Nauka języka potrwa przez cztery kolejne lata i będzie prowadzona od poziomu podstawowego do rozszerzonego. W miniony czwartek KPN ogłosił przetarg na to zadanie.

Trzydziestu sześciu pracowników Karkonoskiego Parku Narodowego zostanie podzielone na cztery grupy, w których będą uczyć się języka czeskiego. Co roku przejdą 40 tygodni szkolenia w okresie od września 2010 roku do czerwca 2014 br. Osoby zainteresowane poprowadzeniem szkoleń dla KPN mogą składać swoje oferty do 30 sierpnia br. O zwycięzcy zadecyduje w 60 procentach cena i w czterdziestu procentach doświadczenie.

- Działania będą prowadzone w ramach unijnego projektu Europejskiej Współpracy Terytorialnej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska. Zakłada on wspólną edukacja pracowników polskiego i czeskiego parku narodowego, podnoszenie ich kwalifikacji i wzbogacanie o nową wiedzę. Dzięki temu projektowi pracownicy polscy poznają specyfikę pracy swoich kolegów po stronie czeskiej i odwrotnie. Łącznie udział w nim weźmie kilkadziesiąt osób. Będzie to nauka języków polskiego, czeskiego i angielskiego oraz dokształcanie tematyczne z zakresu turystyki, ochrony przyrody i ze specyfiki pracy parków narodowych – mówi Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego.

Na cały projekt pracownicy polskiego i czeskiego parku narodowego pozyskali kwotę około 200 tys. euro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
101
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group