Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9134
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pracownia 3D w Mechaniku

Czwartek, 15 listopada 2018, 13:08
Aktualizacja: Piątek, 16 listopada 2018, 7:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pracownia 3D w Mechaniku
Fot. użyczone
Zespół Szkół Technicznych "Mechanik" został wyposażony w pracownię 3D. To kolejny nowoczesny sprzęt, na którym w sposób praktyczny mogą kształcić się uczniowie placówki znajdującej się przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze.

Szkoła wzbogaciła się o 6 nowych drukarek 3D zakupionych przez Tesco, 2 drukarki ze skanerami 3D i 2 ręczne skanery 3D, a także 12 komputerów od firmy CodeTwo. Dodatkowo, firma Simet wsparła zakup systemów operacyjnych.

Drukarki i skanery to koszt ponad 11 tysięcy, a z komputerami to koszt około 50 tysięcy złotych – wyliczał Leszek Zdanowicz, nauczyciel przedmiotów zawodowych ZST „Mechanik”. - Do tego dyrektor pozyskał około 8 tysięcy na systemy operacyjne – dodał L. Zdanowski.

Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu młodzież będzie mogła nabywać dodatkowe umiejętności.

Drukarki 3D wykorzystywane są już w motoryzacji, lotnictwie, a nawet w medycynie. W naszej szkole będą realizowane dwa przedmioty grafiki poligrafii cyfrowej, podstawy grafiki 3D (część teoretyczna i ćwiczenia) – mówił nauczyciel.

Młodzież miała tego dnia okazję zapoznać się z nowym sprzętem i cieszą się, że szkoła się rozwija.
| Program nie jest zbyt łatwy. Ograniczają nas tylko nasze umiejętności, rozmiar drukarki i wyobraźnia – powiedział Maciej Woliński, uczeń ZST Mechanik. - To są nowe rzeczy, które dopiero poznajemy i jest bardzo ciekawie - dodał Krystian.

Dumy z kolejnych osiągnięć szkoły nie kryje też jej dyrektor.

Budżet oświaty jest, jaki jest i trudno zrealizować wszystkie zadania dzięki subwencji. Staramy się kultywować tradycję „Mechanika”, ale chcemy też, aby była to szkoła nowoczesna, odpowiadająca potrzebom rynku pracy. To jest zasługa całego zespołu: rodziców, uczniów i nauczycieli – wykorzystujemy swój wolny czas, aby spotykać się z tymi, którzy są kompatybilni pod względem pracy na lokalnym czy regionalnym rynku – podkreślił Piotr Iwaniec, dyrektor ZST „Mechanik”.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group