Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9788
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pracowity weekend w straży miejskiej

Poniedziałek, 4 stycznia 2016, 8:41
Aktualizacja: 8:47
Autor: SM
Jelenia Góra: Pracowity weekend w straży miejskiej
Fot. SM Jelenia Góra
Jeleniogórscy strażnicy miejscy interweniowali podczas weekendu kilkadziesiąt razy. W związku z nasilającym się mrozem dotyczyły one głównie osób bezdomnych oraz nadużywających alkoholu. Dyżurny otrzymywał również zgłoszenia o błąkających się psach.

- W sobotę (2.01) strażnicy udali się na ulicę Krótką, gdzie na klatce schodowej leżał mężczyzna. Oprócz noclegu zorganizował sobie tam również toaletę. Został ukarany mandatem karnym i zobowiązany do posprzątania po sobie. W obecności strażników opuścił budynek – informuje Artur Wilimek, rzecznik SM w Jeleniej Górze.

Funkcjonariusze SM przyjęli kilka zgłoszeń o biegających luzem psach. Większość z nich to zwierzęta wystraszone sylwestrowymi wystrzałami. Jeden z nich wyczekiwał na swojego pana pod drzwiami McDonalda. Pie trafił do schroniska dla małych zwierząt.

Strażnicy udali się również do Parku Norweskiego, gdzie na ławce spała nietrzeźwa kobieta. Ze względu na panującą niską temperaturę trafiła do policyjnej izby zatrzymań.

W godzinach wieczornych i nocnych strażnicy miejscy przeprowadzali kontrolę miejsc gdzie nocują osoby bezdomne.

Na ulicy Lwóweckiej bezdomne osoby przebywały w niedzielę (3.01) pod wiaduktem kolejowym. Osoby te odmówiły pomocy. Sporządzono dokumentację dla MOPS-u. Natomiast na ul. Cieplickiej przy Biedronce leżał nietrzeźwy mężczyzna. Po dobudzeniu i ustaleniu danych osobowych oraz miejsca pobytu został dowieziony i pozostawiony u znajomej.

Na ulicy Romera przy składzie złomu, na rampie, spał mężczyzna. Osoba jest dobrze znana strażnikom. Po raz kolejny odmówił przyjęcia pomocy. Natomiast przy ulicy Ogińskiego bezdomny mężczyzna poprosił o dowiezienie go do ogrzewalni.

Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał również dwa zgłoszenia o oblodzonych chodnikach. Informację przekazał dyspozytorowi MPGK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group