Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7474
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pracowity weekend strażaków

Poniedziałek, 23 marca 2015, 10:13
Aktualizacja: 10:22
Autor: Angela
Region: Pracowity weekend strażaków
Fot. 112
Do około 40 pożarów traw i ściółki leśnej wyjeżdżali w miniony weekend jeleniogórscy strażacy. Najpoważniejsze były pożary lasów: w okolicy ul. Kadetów w Jeleniej Górze, w Bukowcu (3,5 ha) i w Trzcińsku (1,5 ha). Na szczęście ogień udało się opanować zanim objął drzewa.

Jeleniogórscy strażacy wyjeżdżali także do pożarów suchych traw w Jeleniej Górze przy ul.: Jana Pawła II, Cieplickiej, Wiejskiej, Kochanowskiego, Os. Orle czy Powstańców Śląskich. Nieużytki płonęły również na terenie Starej Kamienicy, Karpacza, Miłkowa, Goduszyna, Trzcińska, Jeżowa Sudeckiego, Mysłakowic, Czernicy, Łomnicy, Wojanowa i Kowar (ul. Szkolna, Klonowa, Borusiaka).

- Przypominamy, że wypalanie nieużytków jest zakazane – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – Podpalenie traw to zagrożenie przede wszystkim dla przyrody, ale nie tylko. Poza zabijaniem żyjących w trawach i w glebie zwierząt, roślin i mikroorganizmów, ogień rozprzestrzeniony na większym obszarze może być poważnym zagrożeniem dla człowieka, kiedy rozprzestrzeni się na budynki. Wypalanie traw przy drogach może natomiast spowodować zadymienie i słabą widoczność czego następstwem mogą być poważne wypadki drogowe – ostrzega strażak. - Dlatego za wypalanie traw grożą surowe kary - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group