Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 30 kwietnia
Imieniny: Katarzyny, Mariana
Czytających: 11810
Zalogowanych: 66
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pracowity piątek u strażaków

Sobota, 19 listopada 2016, 11:37
Aktualizacja: Niedziela, 20 listopada 2016, 20:32
Autor: Robert Czepielewski
Region: Pracowity piątek u strażaków
Fot. Archiwum
Dużo pracy przysporzył strażakom silny wiatr, który wiał wczoraj (18.11) w powiecie jeleniogórskim. Strażacy wyjeżdżali 10 razy do powalonych drzew lub usunięcia zwisających konarów.

W samej Szklarskiej Porębie wiatr powalił drzewa na jezdnię przy ulicach: Sanatoryjnej, Górnej i Armii Krajowej.

Kolejne zgłoszenia do leżących drzew na drodze były z Kopańca, Dąbrowicy i Mysłakowic – tu na ulicy 1 Maja drzewo przewróciło się na zaparkowany samochód.

Wyjazdy do powalonych drzew to nie jedyne wczorajsze interwencje strażaków. Oprócz gaszenia pożaru budynku w Chromcu, w którym zginął mężczyzna, strażacy na prośbę pogotowia ratunkowego przy ulicy Wita Stwosza weszli przez okno do mieszkania przy użyciu drabin nasadkowych.

W mieszkaniu strażacy zauważyli leżącą na podłodze kobietę. Po otworzeniu mieszkania stwierdzili, że jest przytomna. Kobieta została przekazana służbom pogotowia ratunkowego.

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
601
Zofia
35%
Rozalia
14%
Julia
37%
Mia
14%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Ile pieniędzy potrzebujesz na emeryturę?
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Inwestycje
Inwestycja w Kowarach: budynek TBS już stoi
 
Aktualności
Wiktoria najładniejsza na Dolnym Śląsku
 
Karkonosze
Wypadek w Karkonoszach
 
112
Wymuszenie pierwszeństwa na Wolności
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group