Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3013
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prace nad nową premierą w Norwidzie. Dołącz!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 17 grudnia 2015, 8:03
Aktualizacja: 8:06
Autor: T–N
Fot. Archiwum Teatru
W Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze trwają przygotowania do premiery spektaklu „Czego nie widać” w reżyserii Adama Biernackiego na podstawie tekstu Michaela Frayna. Premiera będzie miała miejsce 2 stycznia 2016 r. na Dużej Scenie Teatru.

Dzieło jest sceniczną wariacją na temat powstawania przedstawienia teatralnego. Widz zorientuje się, czego nie widać z najlepszych miejsc na widowni podczas trwania seansu; czego nie widać, gdy oglądany przez niego spektakl jedynie pozornie przebiega sprawnie; wreszcie czego nie widać w ogarniętych chaosem kulisach i garderobach gwiazd i gwiazdeczek. Farsa Michaela Frayna „Czego nie widać” odsłania bowiem kulisy produkcji artystycznej, której celem jest przede wszystkim zarobienie pieniędzy i… promocja sardynek.

Michael Frayn „Czego nie widać”
Reżyseria: Adam Biernacki.
Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka
Występują: Elwira Hamerska-Kijańska, Marta Kędziora, Iwona Lach, Anna Ludwicka-Mania, Agata Moczulska, Andrzej Kępiński, Bogusław Kudłek, Piotr Konieczyński, Bogusław Siwko, Katinka Maché (gościnnie) oraz Kamil Przystał (gościnnie).
Więcej o spektaklu: http://teatrnorwida.pl/#!/?p=7726

- Zapraszamy mieszkańców Jeleniej Góry i okolic do bezpośredniego zaangażowania się w przygotowanie przedstawienia. W mieście pojawiły się dwa kontenery owinięte kraciastą tkaniną, do których można wrzucić zbędną odzież używaną bądź wszelkiego rodzaju tkaniny – koniecznie w kratkę. Kontenery są oznaczone napisem „Czego nie widać, tego sercu nie żal – oddaj teatrowi wszystko w kratkę, czego nie nosisz“ – informują organizatorzy wydarzenia.

Jeden kontener stoi przed Teatrem, a drugi znajduje się pod Łącznikiem Ratusza. Zebrane materiały zostaną przerobione i wykorzystane na potrzeby przedstawienia. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji! Teatr Norwida należy do Mieszkańców Jeleniej Góry i jest dla nich, dlatego tak ważna jest świadomość obecności Teatru w Mieście jako miejsca spotkań, wspólnej aktywności, rozwoju i konfrontowania ze sobą nawzajem.

- Na dniach na pl. Ratuszowym obok łącznika pojawi się interaktywna instalacja artystyczna „Ścianka“, zapowiadająca nadchodzącą premierę. Zachęcamy do odwiedzenia jej - zapraszają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~malaklata 17-12-2015 8:17
ja mam życie w kratkę.
~kow 17-12-2015 8:21
Kontener pod łącznikiem ma nieczytelny napis, wczoraj nie można było przeczytać o co chodzi? Dopiero ten artykuł mi wyjaśnił. Zobaczę, do czego zostaną wykorzystane moje stare kapcie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group