Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7666
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Praca czeka, ale nie u nas

Wtorek, 22 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 22 maja 2007, 10:19
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Praca czeka, ale nie u nas
Fot. Mo-Ja Multimedia
Nowe etaty w Kamiennej Górze: ludzie zarobią na produkcji wstążek. W Jeleniej Górze na rynku pracy niewiele się dzieje.

Na środę, 23 maja, zaplanowano otwarcie nowego zakładu pracy na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Małej Przedsiębiorczości. Przy ul. Towarowej, gdzie powstała hala produkcyjna niemieckiej firmy SOPP Polska, zatrudnienie znajdzie 200 osób. To już drugi zakład tego przedsiębiorstwa w mieście.

Jest to największy udziałowiec w produkcji tkanych wstążek dekoracyjnych w Europie.
Wytwarza ozdobne kokardy głównie dla przemysłu spożywczego i kosmetycznego. Wyroby cieszą się powodzeniem wśród klientów i trafiają głównie do Europy Zachodniej.

– Na terenie strefy działalność gospodarczą prowadzi bądź jest w trakcie inwestycji ponad 40 firm. Nakłady inwestycyjne przekroczyły już 1 mld 155 mln zł - od początku roku wzrosły o 155 mln. Zatrudnionych jest 4 tys. osób. Dla porównania w początkiem stycznia w zakładach pracowało 3,5 tys. – tłumaczy prezes kamiennogórskiej strefy Marek Proskura.

Obecnie kamiennogórska strefa dysponuje terenami inwestycyjnymi o łącznej powierzchni około 240,80 ha w: Kamiennej Górze, Krzeszowie, Lubawce, Jaworze, Nowogrodźcu – Wykrotach, Lubaniu, Janowicach Wielkich, Piechowicach i Kowarach.

Jelenia Góra chyba może tylko pozazdrościć. Nadzieję na lepsze daje fakt, że prezydent Marek Obrębalski obiecał ostatnio powołanie specjalnej strefy ekonomicznej w stolicy Karkonoszy do końca tego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group