Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3711
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pożyczyli na przebudowę ulic

Wtorek, 11 grudnia 2007, 14:44
Aktualizacja: 14:55
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Pożyczyli na przebudowę ulic
Za zmianami w budżecie głosowali wszyscy radni oprócz Wspólnego Miasta (wstrzymało się od głosu).
Fot. Agnieszka Gierus
Prawie pół miliona złotych pożyczki zaciągnie miasto na inwestycję, która finansowana jest w pieniędzy Unii Europejskiej. Dlaczego?

O pożyczce zdecydowali radni na dzisiejszej sesji. Pieniądze są potrzebne na przebudowę ulic w Cieplicach i Sobieszowie. Chodzi dokładnie o 451 tysięcy złotych.

Miasto na te zadania pozyskało wprawdzie pieniądze z Unii Europejskiej, ale Komisja Europejska wypłaca je nawet z półrocznym opóźnieniem. A wykonawcy płacić trzeba, stąd też i pożyczka.

Jak szacują władze, pożyczka ta zostanie spłacona w połowie przyszłego roku, kiedy to wpłyną pieniądze unijne.
Łącznie miasto na budowe ulic zapożyczyło się już na 14,3 mln złotych. Jest to długoterminowa pożyczka. W tym są wspomniane ulice w Cieplicach i Sobieszowie, a także przebudowa Kiepury i Nosowskiego.

Rada dokonała tez kilku zmian w budżecie. Ponad 40 tysięcy złotych przeznaczono na doposażenie kuchni miejskich przedszkoli. 27 tysięcy złotych przeznaczono na zakup i montaż nagłośnienia w hali przy ul. Sudeckiej. Dzięki temu, kibice sportowi będą lepiej słyszeć spikera.

Odebrane po poprawkach
Zakończyły się remonty ulic Noskowskiego i Kiepury. Oficjalnie inwestycje odebrano 17 listopada, z drobnymi poprawkami, dotyczącymi przede wszystkim pasów zieleni – poinformował na dzisiejszej sesji Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, odpowiadając na pytania radnych.
– Inwestycje te muszą jeszcze przejść kilka kontroli, m.in. z urzędu marszałkowskiego – powiedział.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group