Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 8057
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pożyczyli na przebudowę ulic

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 11 grudnia 2007, 14:44
Aktualizacja: 14:55
Autor: ROB
Za zmianami w budżecie głosowali wszyscy radni oprócz Wspólnego Miasta (wstrzymało się od głosu).
Fot. Agnieszka Gierus
Prawie pół miliona złotych pożyczki zaciągnie miasto na inwestycję, która finansowana jest w pieniędzy Unii Europejskiej. Dlaczego?

O pożyczce zdecydowali radni na dzisiejszej sesji. Pieniądze są potrzebne na przebudowę ulic w Cieplicach i Sobieszowie. Chodzi dokładnie o 451 tysięcy złotych.

Miasto na te zadania pozyskało wprawdzie pieniądze z Unii Europejskiej, ale Komisja Europejska wypłaca je nawet z półrocznym opóźnieniem. A wykonawcy płacić trzeba, stąd też i pożyczka.

Jak szacują władze, pożyczka ta zostanie spłacona w połowie przyszłego roku, kiedy to wpłyną pieniądze unijne.
Łącznie miasto na budowe ulic zapożyczyło się już na 14,3 mln złotych. Jest to długoterminowa pożyczka. W tym są wspomniane ulice w Cieplicach i Sobieszowie, a także przebudowa Kiepury i Nosowskiego.

Rada dokonała tez kilku zmian w budżecie. Ponad 40 tysięcy złotych przeznaczono na doposażenie kuchni miejskich przedszkoli. 27 tysięcy złotych przeznaczono na zakup i montaż nagłośnienia w hali przy ul. Sudeckiej. Dzięki temu, kibice sportowi będą lepiej słyszeć spikera.

Odebrane po poprawkach
Zakończyły się remonty ulic Noskowskiego i Kiepury. Oficjalnie inwestycje odebrano 17 listopada, z drobnymi poprawkami, dotyczącymi przede wszystkim pasów zieleni – poinformował na dzisiejszej sesji Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, odpowiadając na pytania radnych.
– Inwestycje te muszą jeszcze przejść kilka kontroli, m.in. z urzędu marszałkowskiego – powiedział.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~cdi 11-12-2007 15:01
A dalsza część jęzdni i chodników na ulicy Kiepury nie będzie remontowana? Przecież to co jest zrobione, stanowi niewielką cząstkę!
~Ryszard 11-12-2007 15:14
Proponuje dobrze odebrac ulice na osiedlu dwudziestolecia.Wg. mnie to roboty sa fatalnie wykonywane.Jeszcze nigdy takich bubli nie widzialem.
~ul. KIEPURY 11-12-2007 15:37
Oczywiście odebrano kolejną fuszerkę. Jak długo dyrektorem będzie osoba, która absolutnie nie zna się na tym, co powinna robić. Szkoda, że dyrektor nie pofatygował się zobaczyć choćby chodników, które wykonane zostały w zeszłym roku, a zapadają się wokół studzienek. O tym, że można było i należało usprawnić ruch choćby budując dodatkowe pasy do skrętu w prawo na obwodnicę z ul. Kiepury zarówno koło Kościoła jak i koło Shella oraz zbudować oświetlenie tego ostatniego odcinka od Sygietyńskiego do Jana Pawła II oczywiście nie pomyślano. Niektórzy mają mózg po to, aby się czaszka nie zapadała.
~Rozczarowany 11-12-2007 22:17
Po co miasto bierze pożyczkę ? chce płacić inwestorowi za źle wykonane roboty!!! Ludzie czy wam się głowach pomieszało.Jak już dostaliście się na te stołki to, woda sodowa Wam do głowy uderzyła.A pisane było na stronach Jelonki ,że miasto wstrzymuje wypłatę ostatniej transzy ,wykonawcy remontu dróg . Więc po co ta pożyczka? Robicie ludziom z mózgu wodę. Powie ktoś,że te pieniądze do budżetu miast wrócą,ale po co było je bezsensownie wydawać.Jak mieszkańcy zwracali uwagę ,że są marnotrawione pieniądze -prezydent uspakajał,że to nie nasze proszę się nie denerwować- a jednak to, nasze pieniądze poszły w błoto panie V-ce Prezydencje !!!
~grr 11-12-2007 22:29
jak czytam te jęki o fuszerce na fuszerce to przypomina mi sie pewna historia z pewnego miasta w wielkopolsce, w ktorym to jest mieszalnia mas bitumicznych. firma wykonujaca prace drogowe zamawia w mieszalni mase bitumiczna odpowiedniej klasy i placi stosowne pieniadze, nastepnie mieszlania wykonuje mase, z tym ze taka, w ktorej zamiast powiedzmy 3 ton asfaltu jest 1 tona, pozostale 2 tony to piasek czy inne wypelniacze udajace asfalt... oczywiscie lewe zarobione w ten sposob pieniadze trafiaja do kieszeni wlascicieli mieszalni i laborantow co badaja sklad mieszanki i zatwierdzaja zgodnosc z normami swoim wlasnym podpisem... a my jezdzimy po "nowych" drogach co sie rozjezdzaja po 2, gora 3 sezonach :-( z tego co wiem, proceder w dalszym ciagu dziala, a ludzie z mieszalni sa bezkarni. moze w jeleniej tez sie dzieja historie w podobnym guscie?
~Teo 11-12-2007 22:31
Mam pytanie.Czy pan Wadzel, zapłacił by za te wykonane roboty z własnych pieniędzy- wiedząc ,że to jest fuszera !!! Ale dobrze się płaci cudzymi pieniędzmi .I jeszcze się na tym zarabia. Kto na tym traci ,a kto zyskuje - oto jest pytanie !!!
~.... 12-12-2007 8:40
o takich planach i sukcesach p. Prezydent chce pisać w informatorze za 90.ooo zł?
zloty666 12-12-2007 9:12
Zapraszam na ulicę Małcużyńskiego. Mimo pisma do dyrektora zarządu dróg otrzyamliśmy decyzję odmowną - w tym i przyszłym roku nadal nie wykonane zostaną: oświetleniae i ostatnia warstwa nawierzchni, mimo zakończenia budowy domków przez TBS. Przed domkami jest pas błota (przez jej mieszkańców nazywany pasem zieleni), na którym w planie zagospodarowania przestrzennego ma być parking. Niestety brak znaku o możliwości parkowania zmusza kierowców do zostawiania pojazdów na ulicy wzdłuż krawężnika, bo w innym przypadku (zaparkowanie w błocie) życzliwi z domków dzwonią po straż miejską i żądają od niej wystawiania mandatów lub blokowania pojazdów ! ! ! TBSowcy po prostu chcą sobie przywłaszczyć ten kawałek gruntu ! ! !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group