Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 7840
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Pożyczył” telefon i zniknął

Środa, 6 czerwca 2018, 7:38
Aktualizacja: 13:41
Autor: 112
Do zdarzenia doszło 18 maja na jednej z jeleniogórskich ulic. 21–latek poprosił przechodzącą kobietę o pożyczenie mu na chwilę telefonu komórkowego pod pretekstem wykonania pilnej rozmowy, a gdy kobieta mu go oddała mężczyzna zabrał go i uciekł.

Kiedy pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa powiadomiła o tym policję. Wartość skradzionego mienia oszacowała na 1800 zł.

- Policjanci przy współpracy z pokrzywdzoną oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu ustalili mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo i go zatrzymali. A w trakcie wykonywania czynności w mieszkaniu 21-latka funkcjonariusze zastali 17-letnią mieszkankę powiatu złotoryjskiego, która była poszukiwana przez policję. Rodzice zgłosili, że nastolatka uciekła z domu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.
- Za przywłaszczenie mienia mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Obecnie policjanci ustalają, co stało się ze skradzionym telefonem. 21-latek twierdzi, że go sprzedał – dodaje rzeczniczka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group