Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 6742
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Pozycjonowanie stron – jak to zrobić?

Środa, 14 lipca 2021, 16:09
Aktualizacja: 16:10
Autor: ts
Polska: Pozycjonowanie stron –  jak to zrobić?
Fot. ts
Pozycjonowanie stron – jak to zrobić krok po kroku? To wiele działań, które wymagają wiedzy, doświadczenia, znajomości narzędzi, a także umiejętności testowania rozwiązań i wprowadzania tych, które przynoszą najlepsze rezultaty. W tym artykule dowiesz się więcej na temat tego, jak przebiegają główne działania pozycjonerskie.

Jeśli chcesz nauczyć się pozycjonowania stron i dowiedzieć się więcej na temat tego, jak to zrobić, to możesz wykupić domenę testową, a następnie na niej ćwiczyć wszystkie techniki, działania i poprawiać je wraz ze zdobywaniem większej wiedzy. Jednak nie zalecamy takich działań na stronie Twojego biznesu. Możesz popełnić błędy, których naprawienie będzie kosztowne. Oddaj pozycjonowanie dobrej agencji SEO, niech buduje widoczność Twojej witryny, a w tym czasie możesz uczyć się pozycjonowania samodzielnie…lub zająć się ważniejszymi kwestiami, które rozwiną Twój biznes.

Pozycjonowanie stron - jak to zrobić? Określ słowa kluczowe!
Skuteczność pozycjonowania strony internetowej będzie uzależniona m.in. od wyboru trafnych słów kluczowych. Jeżeli Twój serwis będzie wyświetlał się w wynikach organicznych na wyrażenia zupełnie niezwiązane z ofertą, to nawet obecność w TOP3 nie wpłynie korzystnie na poziom konwersji, czyli na przykład sprzedaży. Wysokie pozycje w rankingu przełożą się na wartościowy ruch organiczny jedynie wtedy, gdy użytkownik znajdzie na Twojej stronie informacje, które go zainteresują. Zadbaj o to, aby trafnie określić frazy kluczowe. Wśród rodzajów fraz są między innymi:

● Brandowe frazy kluczowe – to wszystkie słowa kluczowe, w których występuje nazwa Twojej firmy lub marki produktów;
● Główne/ogólne frazy kluczowe – to krótkie wyrażenia (najczęściej składają się z jednego lub dwóch wyrazów) o dużej popularności. Ze względu na sporą konkurencyjność bardzo trudno jest wypozycjonować serwis na takie frazy;
● Frazy kluczowe z długiego ogona (long tail) – to z kolei wyrażenia bardziej rozbudowane, szczegółowe. Składają się przynajmniej z trzech słów i precyzyjniej przedstawiają intencję użytkownika. Pomimo mniejszej średniej liczby wyszukiwań, generują wartościowy ruch. O wiele łatwiej jest osiągnąć kluczowe pozycje w rankingu Google na frazy long tail niż na frazy główne;
● Frazy kluczowe powiązane z lokalizacją – to słowa kluczowe, w których występuje nazwa dzielnicy miasta, miejscowości lub obszaru geograficznego.;

Zadbaj o zróżnicowany profil linków prowadzących do strony
Zastanawiając się nad tym, na czym polega skuteczne pozycjonowanie stron i jak to zrobić na swojej stronie, musisz poznać także działania off-site, czyli polegające na dbaniu o linki przychodzące do witryny. Czasy, w których o pozycji w rankingu wyszukiwarki w dużej mierze decydowała liczba linków prowadzących do strony, minęły wraz z kolejną aktualizacją algorytmu Google. Mimo to nawet dziś jest to element o bardzo dużym znaczeniu. Z tą jednak różnicą, że obecnie kluczowe znaczenie ma nie liczba odnośników, a jakość serwisów, z których pochodzą. W strategii rozbudowy profilu linków uwzględnij wyłącznie wartościowe serwisy, które cieszą się dobrymi opiniami użytkowników. Unikaj stron o charakterze spamerskim, farm linków. Odnośniki z takich miejsc nie przyczynią się do wzrostu pozycji, a wręcz przeciwnie – mogą przyczynić się do otrzymania filtra.
Filtr to kara ręczna, która nakładana jest przez specjalistów Google w momencie, gdy zajdzie podejrzenie o manipulowanie profilem linków. Informację na temat nałożonych kar możesz znaleźć w Google Search Console. Jest to darmowe narzędzie udostępniane przez Google administratorom stron internetowych. Co możesz zrobić, gdy na Twoją domenę zostanie nałożona kara ręczna? Zgłoś witrynę do ponownego rozpatrzenia. Wcześniej jednak musisz dołożyć wszelkich starań, aby wyczyścić profil odnośników z linków spamerskich. Jest to zadanie żmudne. Od rezultatu przeprowadzonych działań zależy bowiem przyszłość Twojej strony internetowej w rankingu organicznych wyników wyszukiwania.

Zwróć także uwagę na anchory. Profil linków powinien być zdywersyfikowany. Co to oznacza? Dobrą praktyką jest stosowanie zróżnicowanych kotwic. Same anchory sprzedażowe (exact match) nie wyglądają naturalnie w profilu odnośników. Ich natężenie nie może być zbyt duże.
Zdywersyfikowany profil linków to taki, w którym oprócz kotwic exact match (kotwice sprzedażowe – najczęściej zawierają nazwy produktów lub usług w dopasowaniu ścisłym) występują również:
● anchory partial match (kotwice, w których umieszczono odmienione frazy główne),
● anchory zero match (kotwice o wydźwięku neutralnym, nie zawierają fraz kluczowych),
● anchory brandowe (wszystkie kotwice, które zawierają nazwę Twojej marki)
● anchory URL (również są uznawane za bezpieczne, choć mogą zaburzać czytelność tekstu, są to po prostu linki wstawione bezpośrednio w tekst – anchorem jest adres URL witryny).
Im większa jest różnorodność kotwic w profilu backlinków, tym jest on bardziej naturalny.

Postaw na treści, które zainteresują użytkownika
Pozycja witryny w Google w coraz większym stopniu zależy od jakości treści, które są udostępniane użytkownikom. Jeżeli chcesz, aby roboty skanujące zawartość Twojej strony wystawiły jej jak najwyższą ocenę, to zadbaj o aktualny i wartościowy content. W strategii SEO uwzględnij również content marketing. Możesz zdecydować się na prowadzenie bloga (jest to efektywna metoda na pozycjonowanie fraz long tail oraz sposób wzbogacenia linkowania wewnętrznego) lub na umieszczanie w serwisach zewnętrznych artykułów sponsorowanych (dzięki nim zyskasz wartościowe linki prowadzące do strony, a także zbudujesz ekspercki wizerunek marki).

Frazy kluczowe, linkowanie oraz treści to tylko część działań SEO, jednak mają one kluczową wartość w procesie pozycjonowania strony. Bez nich nie da się osiągnąć najlepszych pozycji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group