Zalogowanych: 11

IV liga: Pozostały dwie ekipy w walce o III–ligę!

Sobota, 7 czerwca 2014, 19:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 czerwca 2014, 5:12
Wiele wskazuje na to, że w sobotę (7. czerwca) na stadionie przy ul. Złotniczej spotkały się dwie najlepsze ekipy IV–ligi. KP Brzeg Dolny jest już pewny awansu, a biało–niebieskim potrzebne jest zwycięstwo w ostatniej kolejce, kiedy to w Bolesławcu zmierzą się z miejscowym BKS–em. Jedynym zespołem, który może odebrać jeleniogórzanom radość z awansu jest kowarska Olimpia, która w Wielkiej Lipie zwyciężyła 1:0.

Ostatni mecz przed własną publicznością jeleniogórzanie rozpoczęli najlepiej jak mogli. Za sprawą niezawodnego Łukasza Kowalskiego, który przy niezdecydowanych obrońcach KP zdecydował się wejść w pole karne i został sfaulowany już w pierwszej minucie meczu. Jedenastkę na gola zamienił Marcin Pacan ku radości 700 osób na trybunach. W kolejnych minutach gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie za sprawą Kowalskiego (5’ strzał z kąta), czy Pacana (11’ strzał głową), ale doskonale między słupkami spisywał się Król. Przyjezdni na swoją okazję musieli czekać do 29. minuty, kiedy to z kilku metrów obok słupka uderzył Bobkiewicz. Przed przerwą optyczną przewagę przejęli piłkarze z Brzegu Dolnego, ale wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie znowu nieźle wystartowali jeleniogórzanie, w 50. minucie z rzutu wolnego uderzył Malarowski, ale ponownie świetnie spisał się Król, a siedem minut później piłka po strzale Badnarczyka i rykoszecie, poszybowała minimalnie nad poprzeczką. Chwilę później beniaminek mógł wyrównać, ale główkę Mądrzejewskiego obronił Dubiel. W 68. minucie byliśmy świadkami euforii na trybunach, bowiem w polu karnym gości faulowany był Kusiak, a na 2:0 pod nieobecność kontuzjowanego Pacana, strzelił Łukasz Kowalski. W 84 i 86. minucie przyjezdni mieli wyśmienite okazje na gola kontaktowego, ale w pierwszej sytuacji w ostatniej chwili futbolówkę zblokował Wawrzyniak, a w drugiej na linii bramkowej interweniował Dubiel. Na ostatnie pięć minut na boisku pojawił się Irakli Meskhia, który zdążył pokazać licznie zgromadzonej publiczności swoją technikę. Gruzin z ukraińskim paszportem w narożniku boiska ośmieszył sześciu zawodników gości mijając ich jak tyczki, wyłożył piłkę Malarowskiemu, ale gola z tego nie było. W doliczonym czasie sfrustrowany obrońca KP powalił „Irka” na 18. metrze, sam poszkodowany wykonał rzut wolny strzelając precyzyjnie obok słupka, ale z jeszcze lepszej strony pokazał się Król broniąc strzał byłego gracza Obołonu Kijów. Ostatecznie Karkonosze pokonały KP Brzeg Dolny 2:0 i zachowały drugie miejsce w tabeli IV-ligi.

Karkonosze Jelenia Góra – KP Brzeg Dolny 2:0 (1:0)