Czytających: 11014

Podgórzyn: Poznaliśmy górskich szosowych mistrzów Polski

Poniedziałek, 9 września 2013, 20:36
Aktualizacja: 22:13
W miniony weekend w gminie Podgórzyn odbywały się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski Masters, Cyklosport i Tandemów ze startem i metą w Sosnówce Górnej.

W kategorii tandemów pań zwyciężyły: Iwona Podkościelna i Aleksandra Wnuczek z KKT Hetman Lublin z bardzo dobrym czasem 54'29''. Wśród panów najlepsi byli koledzy z drużyny złotych medalistek: Marcin Polak i Michał Ładosz.

W najstarszej kategorii M-80 zwyciężył 83-letni Marcin Turek z Justyniowa, który dystans 29 km na wymagającej górskiej rundzie pokonał w 1h19'10''.

W kategorii cyklosport zwycięstwo przypadło Dominikowi Omiotkowi z Dynamiki Pabianice.

W trakcie zawodów na mecie pojawiła się również srebrna medalistka mistrzostw świata MTB - Maja Włoszczowska, która dopingowała kolarzy amatorów. Udział wzięło 103 zawodników indywidualnych i 11 tandemów (7 męskich, 4 kobiece).