Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 5142
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Poznają tajniki dziennikarstwa

Środa, 13 sierpnia 2008, 9:06
Aktualizacja: 12:48
Autor: Anegela
JELENIA GÓRA: Poznają tajniki dziennikarstwa
Tadeusz Siwek
Fot. TEJO
Chcesz posłuchać, jak realizowane są materiały dziennikarskie i nauczyć się je tworzyć pod okiem znanych dziennikarzy? Taką możliwość dają bezpłatne warsztaty dziennikarskie, które w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych rozpoczną się od września. Na zgłoszenia chętnych, organizatorzy czekają do 24 sierpnia.

Podczas trzymiesięcznych warsztatów dziennikarskich przyjedzie m.in. Marek Niedźwiecki, były prezenter muzyczny radiowej „Trójki”, a obecnie prowadzący Złote Przeboje w Agorze.
Będzie szefowa wydziału promocji urzędu miasta Katarzyna Młodawska. Pojawi się Wacław Sondej, do niedawna szef wrocławskiego oddziału RMF-u. Przyjedzie Leszek Kopeć, niepełnosprawny dziennikarz PRW. Tadeusz Siwek z telewizji Dami opowie o prawie prasowym. Organizatorzy zaprosili także logopedę.

Goście opowiedzą o swojej karierze zawodowej i przekażą kursantom, na co należy zwrócić uwagę przy tworzeniu materiałów prasowych, radiowych i telewizyjnych. Spotkania będą odbywały się jeden raz w tygodniu w godzinach popołudniowych.

Kto może wziąć udział? – Wszyscy, którzy chcieliby zgłębić wiedzę o dziennikarstwie czyli zarówno osoby niepełnosprawne, jak i w pełni sprawne, dorosłe, a także, za zgodą rodziców, niepełnoletnie – mówi Stanisław Szubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze.

Liczymy również na chętnych z regionu. Warsztaty są bezpłatne i będzie mogło w nich wziąć udział około 15 osób. Najbardziej aktywni uczestnicy będą mieli szansę nawiązać współpracę z portalem Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych oraz biuletynem Tu i Teraz, a także powstającym w stowarzyszeniu radiem.
Pierwsze spotkanie warsztatowe odbędzie się już 3 września w siedzibie KSON-u. Więcej informacji na www.kson.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group