Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 7071
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Poznaj kowarską przyrodę

Środa, 14 sierpnia 2019, 11:09
Aktualizacja: Piątek, 16 sierpnia 2019, 8:52
Autor: WAC
Kowary: Poznaj kowarską przyrodę
Fot. UM Kowary
Urząd Miasta w Kowarach zaprasza do udziału w siódmym tegorocznym "Wakacyjnym spacerze po Kowarach z przewodnikiem", który odbędzie się w najbliższą sobotę (17.08).

Tym razem wędrówka będzie wiodła "Szlakiem kowarskiej przyrody". Punktem zbiórki będzie parking przy dawnej noclegowni "Kuźnica" przy skrzyżowaniu ulic Leśna i Władysława II Jagiellończyka (w sąsiedztwie marketu Dino). Start o godzinie 10:00.

W programie spaceru m.in.: wejście pod budynek dawnej hali sportowej przy ul. Poprzecznej, opowieść o „Towarzystwie Gimnastycznym Męskim”, gminie żydowskiej i domu gildii strzeleckiej, przejście przez Leśny Park Miejski przy ulicy Parkowej połączony ze wspólnym rozpoznawaniem gatunków drzew, wędrówka ścieżką przyrodniczą „Zielone Karkonosze” i ścieżką dydaktyczną „Jedlinki”, wizyta w siedzibie Nadleśnictwa „Śnieżka”, wysłuchanie prelekcji o florze i faunie lasów w sali dydaktycznej oraz spacer po tamtejszym parku.

Czas trwania wycieczki to 3-4 godziny. Uczestnicy spaceru powinni posiadać nakrycie głowy, parasol lub pelerynę przeciwdeszczową (w razie niepogody), napoje w niezbędnej ilości, ewentualnie prowiant. Wskazane wygodne obuwie turystyczne.

Twoja reakcja na artykuł?

10
59%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
24%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group