Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8235
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Pożegnanie Przemysława Wiatera

Czwartek, 26 listopada 2020, 6:00
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Pożegnanie Przemysława Wiatera
Fot. UM Szklarska Poręba
Wczoraj (25.11) odbył się pogrzeb zmarłego w wieku 62 lat dyrektora Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, regionalisty oraz znawcy gór dr Przemysława Wiatera. Przypomnijmy, że 17 listopada przegrał on walkę z COVID – 19.

W pożegnaniu dr Przemysława Wiatera, które odbywało się z zachowaniem zasad wymuszonych pandemią, brało udział wiele osób, dla których dzięki swym pasjom był bardzo bliski. W tym gronie byli muzealnicy, samorządowcy, radni Szklarskiej Poręby, członkowie Sudeckiego Bractwa Walońskiego, przewodnicy górscy i mieszkańcy Szklarskiej Poręby. P. Wiater spoczął na cmentarzu pw. Matki Boskiej Różańcowej w Szklarskiej Porębie Dolnej.

Przemysław Wiater był historykiem sztuki, kustoszem dyplomowanym, długoletnim pracownikiem Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie, a od lutego 2020 roku dyrektorem Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Był autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu historii Dolnego Śląska, a szczególnie dziejów Karkonoszy i Gór Izerskich. członkiem Kapituły Sudeckiego Bractwa Walońskiego oraz honorowym członkiem Gildii Przewodników Sudeckich im. W.E. Peuckerta. Rycerzem nieformalnego Towarzystwa Zamku Wieczornego.

Twoja reakcja na artykuł?

4
7%
Cieszy
1
2%
Hahaha
3
5%
Nudzi
48
80%
Smuci
2
3%
Złości
2
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
832
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group