Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 5032
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pożegnali Starego Wiarusa

Piątek, 24 lutego 2012, 9:07
Aktualizacja: 9:13
Autor: K. Piotrowski
JELENIA GÓRA: Pożegnali Starego Wiarusa
"Do tchnienia wiatru podobny jest człowiek. Jego dni jak cień przemijają" (Ps. 144)
Fot. K. Piotrowski
Wczoraj na cmentarzu w Sobieszowie pożegnano odchodzącego na wieczną wartę starego wiarusa por. rezerwy Józefa Brandysa.

Celebransami Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca pana Jezusa byli miejscowy proboszcz, ksiądz Józef Frąc i ksiądz Józef Stec,duszpasterz środowisk kombatanckich. Wśród żałobników, oprócz najbliższych, pojawiło się wielu przyjaciół pana Józefa. Na pogrzeb dotarli Jego sąsiedzi z czasów gdy mieszkał w Sobieszowie przy ul. Żabiej, oraz współlokatorzy z Domu "Pogodna Jesień". Przy trumnie wartę wystawili kombatanci, których szeregi z roku na rok - niestety - ubożeją. Był też ksiądz proboszcz parafii polsko-katolickiej Jan Bielniak.
Po Mszy św. ciało śp. Józefa Brandysa, który 4 marca skończyłby 89 lat, spoczęło we wspólnej mogile obok Jego żony na cmentarzu sobieszowskim.

Józef Brandys z pochodzenia Ślązak, był spadochroniarzem i uczestnikiem Bitwy pod Arnhem, a wcześniej wcielonym siłą do Wermachtu współpracownikiem francuskiej Résistance, odznaczonym brytyjskim orderem Świętego Jerzego za doprowadzenie do strzeżonego portu dwóch Anglików zrzuconych dla rozpoznania wytwórni V-1).

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group