Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6302
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Pożary przez bezmyślność

Wtorek, 22 grudnia 2009, 9:38
Aktualizacja: 9:39
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: Pożary przez bezmyślność
Fot. PSP
Dzisiaj po godzinie szóstej rano ogień wybuchł na poddaszu wielorodzinnego budynku przy ulicy Konstytucji 3 Maja w Karpaczu. Prawdopodobną przyczyną był nieszczelny przewód kominowy lub wadliwy piec kaflowy. Wczoraj w Jeżowie Sudeckim od wyrzuconego na podwórze żaru zapalił się fragment ocieplenia budynku.

O pożarze w budynku wielorodzinnym w Karpaczu strażacy zostali zaalarmowani o godzinie 6.35. Na miejsce wyjechały cztery wozy gaśnicze i jeden operacyjny, w tym jedna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Sosnówki. Obecnie trwa akcja dogaszenia żywiołu, gdzie spłonęło część poddasza i stropu. Strażacy musieli też rozebrać część ściany budynku.

Wczoraj w Jeżowie Sudeckim po godzinie piętnastej przez bezmyślność mieszkańców, którzy wyrzucili gorący żar z pieca obok budynku, zapalił się styropian, którym ocieplano budynek. Na szczęście ogień w porę zauważyli lokatorzy, którzy wezwali straż pożarną i sami zaczęli gasić płomienie. Dzięki temu nie rozprzestrzeniły się one do wewnątrz budynku. W obydwu zdarzeniach nikomu nic się nie stało. Także wczoraj w godzinach wieczornych lokator kamienicy przy ul. 1 Maja zapomniał, że podgrzewa kolację na kuchence gazowej. O palącym się posiłku przypomnieli mu w porę strażacy.

Strażacy kolejny raz apelują, by te zdarzenia potraktować jako ostrzeżenia. Przypominają o systematycznym czyszczeniu i sprawdzaniu kominów oraz pieców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group