Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6344
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pożar w Cieplicach. Była konieczna ewakuacja

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 6 marca 2012, 9:35
Aktualizacja: 10:50
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Wczoraj tuż przed godz. 19.00 w domu wielorodzinnym przy ul. Solankowej zapaliła się sadza w kominie i drewno w piwnicy. Słup ognia nad kominem miał półtora metra. Z budynku ewakuowano siedem osób.

Pożar powstał w wyniku zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym, która rozżarzona spadała w dół komina, w wyniku czego zapaliło się również drewno przechowywane w piwnicy tuż przy tzw. wyczystce kominowej. Strażacy musieli więc gasić dwa ogniska pożaru. Z powodu dużego zadymienia ewakuowani zostali mieszkańcy budynku. Właściciel pomieszczeń, w których doszło do pożaru, został ukarany przez policję mandatem w wysokości 400 zł za spowodowanie zagrożenia.

W akcji gaśniczej, która trwałą dwie godziny wzięło udział 20 strażaków i pięć wozów bojowych. Straż Pożarna przypomina o obowiązku czyszczenia komina i ostrożności w przechowywaniu drewna, które nie powinno być składowane przy przewodzie kominowym i przy elementach, które nagrzewają się.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~x 6-03-2012 10:23
Palenie drewnem wymaga czestego czyszczenie przewodow komina. W przypadku tego opalu jak i wegla brunatnego na scianach przewodow dymnych osiada smola pogazowa niczym miod zalepia komin. po czasie staje sie palna i efekt plonacego komina gotowy. Ludzie, to sprawa na topie. wiele osob z uwagi na drogi opal wybiera drewno, uwazajcie na kominy! nawet we wlasnym zakresie usowajcie sadze co jakis czas. TO WASZE BEZPIECZENSTWO>
~ 6-03-2012 10:49
wygórowane ceny węgla i koksu zmuszają ludzi do palenia śmieciami
~89 6-03-2012 14:41
Przeciętna Polska rodzina wydaje 1/3 tego co zarobi na ogrzewanie zimą. Sezon grzewczy trwa praktycznie 8 miesięcy. Drewno tanio kupują tylko złodzieje, z nadleśnictwa w Jagniątkowie nocą wyjeżdżają olbrzymie ciężarówki i BEZ ŚWIATEŁ zjeżdżają Agnieszkoską i Karkonoską. Kowalski po takich cenach kradzionego nie kupi, bo raz że nie na tyle pieniędzy aby kupić 25T drewna, a dwa że nie nie ma PLECÓW, co by go za to do puszki nie wsadzili.
~lukaniu 6-03-2012 15:30
drewno nie robi smoły pogazowej jeżeli jest odpowiednio wysezonowane tzn.leży pocięte i porąbane minimum jeden rok a najlepiej dwa lata.Natomiast co do węgla brunatnego to jest to całkowita prawda ,że strasznie zanieczyszcza komin.Robi taką smołę na ścianach komina,że gdy ta się zapali to jest praktycznie nie do ugaszenia po prostu trzeba czekać aż się wypali do końca

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group