Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 4316
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Pożar straganu i zawiśnięcie autokaru w Karpaczu

Środa, 22 lipca 2015, 12:35
Aktualizacja: 12:38
Autor: Karolina Matusewicz
Karpacz: Pożar straganu i zawiśnięcie autokaru w Karpaczu
Fot. Archiwum
Wczoraj (21.07) w Karpaczu strażacy interweniowali dwa razy. Około 2.30 w nocy palił się stragan i część magazynu przy ulicy Konstytucji 3 Maja, a ok. 8.00 dyżurny KM PSP w Jeleniej Górze poinformowany został o zawiśnięciu autobusu na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i Konstytucji 3 Maja.

Do płonącego straganu natychmiast przybyli strażacy z OSP Karpacz oraz jednostki z Kowar. Stragan i zajętą ogniem część magazynu udało się ugasić. Było to podpalenie, co widać na monitoringu. Mężczyzna w kapturze lub kominiarce najpierw oblał najprawdopodobniej benzyną stragan, a później go podpalił. Trwa śledztwo mające na celu ukaranie sprawcy.

Natomiast autokar zjeżdżający z ulicy Żeromskiego do ul. Konstytucji 3 Maja zawisł w taki sposób, że zarówno przednie, jak i tylne koła były w powietrzu. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce, przy użyciu rozpieraków podnosili autokar i podkładali pod niego drewniane najazdy. W autokarze nie było pasażerów, a kierowca nie znał tej drogi i nie mógł przewidzieć, że dojdzie do takiej sytuacji, ponieważ na ul. Żeromskiego nie ma znaku informującego o stromym zjeździe.

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group