Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 3925
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Pożar byłego hotelu w Karpaczu

Poniedziałek, 28 lipca 2014, 10:39
Aktualizacja: 18:05
Autor: Angela
Karpacz: Pożar byłego hotelu w Karpaczu
Fot. KM PSP
Dwukrotnie wyjeżdżali wczoraj (27.07) strażacy do pożaru byłego ośrodka wypoczynkowego przy ul. Partyzantów w Karpaczu. Rano w ogniu było poddasze obiektu, a wieczorem fragment stropu w części pierwotnie nie objętej pożarem. Oficjalna przyczyna zapalenia się budynku nie została jeszcze ustalona, ale niewykluczone, że było to podpalenie. Straty oszacowano na około 600 tys. zł, a uratowano mienie o wartości około 1 mln zł.

Zgłoszenie o płonącym pustostanie przy ul. Partyzantów strażacy otrzymali około godz. 6.30. – Kiedy strażacy dojechali na miejsce w ogniu było całe poddasze, a ogień szybko się rozprzestrzeniał po drewnianym stropie – relacjonuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – Akcja gaszenia obiektu trwała około sześciu godzin, a udział w ratowaniu budynku wzięło 22 strażaków z ośmiu zastępów straży – dodaje.

Ponowny alarm o pożarze tego samego obiektu strażacy odebrali o godz. 17.30. okazało się, że tym razem płonął fragment stropu, w części budynku pierwotnie nie objętej ogniem. Sprawę bada policja.
Również wczoraj (ok. godz. 15.00) w Karpaczu strażacy gasili samochód marki Renault, który zapalił się podczas podróży 3-osobowej rodziny. Na ulicy Droga Chomontowa zapaliła się komora silnika. Kiedy strażacy dojechali na miejsce, ogień objął już cały przód auta topiąc również plastikowe elementy wewnątrz kabiny. Podróżującym nic się nie stało. Samochód gasiło 10 strażaków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group