Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 7042
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dąbrowica: Pożar budynku wielorodzinnego w Dąbrowicy – ewakuowano cztery osoby, w tym dwójkę małych dzieci

Piątek, 14 grudnia 2012, 11:11
Aktualizacja: Sobota, 15 grudnia 2012, 9:20
Autor: Angela
Dąbrowica: Pożar budynku wielorodzinnego w Dąbrowicy – ewakuowano cztery osoby, w tym dwójkę małych dzieci
Fot. st. kpt. Andrzej Ciosk
Gdyby nie zimna krew jednego z lokatorów, pięcioosobowa rodzina mogłaby zostać bez dachu nad głową – wczoraj (13.12) kilka minut przed północą od pieca zapalił się budynek wielorodzinny w Dąbrowicy. Na szczęście w porę obudziło się małżeństwo, które ewakuowało dzieci w wieku 9–miesięcy i 10 –lat. Mężczyzna przygasił też ogień gaśnicą samochodową, wezwał straż pożarną, wyniósł butle gazowe i odłączy prąd. Obecnie trwa ustalanie przyczyn pożaru oraz szacowanie strat.

Pożar wybuchł na parterze w pomieszczeniu, w którym był piec obok którego zgromadzony był opał i inne materiały łatwopalne. Widząc całą sytuację, małżeństwo zabrało dziewięciomiesięczną córeczkę i 10 –letniego syna do sąsiadki na piętrze. Z parteru ewakuowała się również inna lokatorka. Mężczyzna natomiast zaczął gasić ogień gaśnicą samochodową. W tzw. międzyczasie wezwał strażaków, wyniósł z budynku butle propan butan i odłączył dopływ prądu.

Dzięki temu ogień nie rozprzestrzenił się na cały budynek. Lokator przepłacił to jednak podtruciem dymem. Przybyli na miejsce strażacy ugasili pożar i wezwali pogotowie ratunkowe, którego zespół przebadał mężczyznę.

- W związku z tym, że na pierwszym piętrze było też trochę dymu, na czas akcji zarządziłem ewakuację dwóch dorosłych osób i dzieci – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Nie wiadomo co było przyczyną pożaru. Poważnie okopcone zostały trzy pomieszczenia, zniszczone przez pożar. są sprzęty i wyposażenie pomieszczeń. Trwa szacowanie strat – dodaje A. Ciosk.
W dwugodzinnej akcji udział wzięło 12. strażaków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group