Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8753
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Powstanie muzeum tradycji piwowarskich

Niedziela, 5 maja 2019, 10:29
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 maja 2019, 8:54
Autor: WAC
Kowary: Powstanie muzeum tradycji piwowarskich
Fot. WAC
Dzięki środkom unijnym już wkrótce w Kowarach powstanie muzeum tradycji piwowarskich w regionie.

Gmina Kowary otrzymała rekomendację na dofinansowanie projektu: „Odkrywanie Polsko-Niemieckich Tradycji Piwowarskich” w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014 – 2020. Niemieckim partnerem Kowar w tym działaniu jest miasto Zittau.

Pomysł wspólnego polsko – niemieckiego przedsięwzięcia, mającego służyć przypomnieniu piwowarskich tradycji, powstał już w 2017 roku. Dzięki projektowi, którego realizacja ruszy 1 października 2019 roku, powstanie Centrum Wiedzy o Browarnictwie w Kowarach, w planowanej do uruchomienia Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej na parterze w budynku przy ul. Wojska Polskiego 4 (Wojków). W jego wnętrzach zostanie stworzona stała wystawa przedstawiająca reprodukcje starych zdjęć obiektów związanych z piwowarstwem, dawnymi gospodami, zajazdami, itp.

W projekcie jest także digitalizacja elektronicznej bazy danych o piwowarstwie i pamiątkach browarniczych w Kowarach, Zittau i na pograniczu polsko-niemiecko-czeskim oraz zostaną kupione książki do minibiblioteczki o tematyce browarniczej. Piwowarska ekspozycja zostanie też otwarta w Domu Tradycji Miasta Kowary. Listę zadań, których realizacja ma zostać sfinansowana w ramach projektu zamyka odnowienie źródełka Jola.

Twoja reakcja na artykuł?

12
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
4
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group