Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6045
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Powstańcza premiera Zdrojowego Teatru Animacji

Sobota, 4 września 2010, 8:23
Aktualizacja: 11:14
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Powstańcza premiera Zdrojowego Teatru Animacji
Tadeusz Rybicki
Fot. TEJO
Tadeusz Rybicki, aktor Teatru Cinema, reżyseruje w Zdrojowym Teatrze Animacji adaptację „Pamiętnika z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego. Premierę zapowiedziano na 3 października, w rocznicę kapitulacji największej bitwy miejskiej II Wojny Światowej.

– To połączenie doświadczeń Teatru Cinema z naszymi – mówi Bogdan Nauka, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji. Nie ukrywa, że nowa premiera ma charakter edukacyjny, choć – oczywiście – przeznaczona jest dla każdego widza.

Tadeusz Rybicki, znany aktor związany z Teatrem Cinema, jest jednocześnie bardzo kreatywnym i pełnym pomysłów reżyserem. Pracuje, między innymi, z Teatrem Karawana, w którym grają osoby walczące z nałogiem alkoholowym. Tym razem podjął się z aktorami ZTA niełatwego zadania scenicznej prezentacji dramatu powstańców, skazanych na klęskę w oblężonej przez Niemców wciąż walczącej po sierpniowym zrywie Warszawie. T. Rybicki jest także autorem scenografii do „Pamiętnika…”.

W sztuce grają: Dorota Bąblińska-Korczycka, Dorota Fluder, Katarzyna Morawska, Radosław Binek oraz Sławomir Mozolewski. Premierę zapowiedziano na 3 października, w 66 rocznicę kapitulacji Powstania Warszawskiego. Sztukę będzie można zobaczyć w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Żeromskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group