Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8041
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Powstaną street workout parki?

Czwartek, 22 stycznia 2015, 10:15
Aktualizacja: 10:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Powstaną  street workout parki?
Fot. Archiwum
Już podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej dojdzie do głosowania nad budżetem Jeleniej Góry na rok 2015. Wśród poprawek zgłoszonych przez radnych znalazła się m.in. propozycje utworzenia street workout parków, czyli swego rodzaju siłownia na świeżym powietrzu, ale nie taka jakie znamy do tej pory...

W odróżnieniu do znanych jeleniogórzanom urządzeń do ćwiczeń, które w wielu punktach miasta już się znajdują, street workout park to specjalny układ drążków, na których ćwiczenia polegają na wykorzystaniu ciężaru własnego ciała i siły grawitacji. Jak mówi radny Piotr Iwaniec – to jego odpowiedź na młodzieżowe postulaty wyrażane na spotkaniach, w ankietach, poparte zbiórką podpisów.

Pomysł forsowany przez przewodniczącego Komisji ds. Młodzieży spotkał się z aprobatą wszystkich członków Komisji Finansów i Budżetu – radni jednogłośnie zaopiniowali tę inicjatywę, szczególnie biorąc pod uwagę, że nie wymaga ona żadnych dodatkowych nakładów finansowych z miejskiego budżetu. Koszt urządzeń wraz z homologacją i montażem to ok. 30 tysięcy zł. Proponowana przez radnego ODŚ lokalizacja to tzw. „dołek” przy ul. Ogińskiego lub inne miejsce na Zabobrzu. Środki na ten projekt znajdują się w dziale 926 – Kultura Fizyczna (z puli 2.480 tys. zł).

Następnie z podobnym projektem, ale w innej lokalizacji wystąpił radny PiS-u Oliwer Kubicki, który widziałby street workout park w parku na Wzgórzu Kościuszki: - Sami zainteresowani sugerowali tę lokalizację. Już dziś jest on ośrodkiem aktywności sportowej. Jest to też zgodne z planem na ożywienie jeleniogórskich parków, nad którym pracujemy w Prawie i Sprawiedliwości – powiedział radny Kubicki.

Los projektów młodych radnych wydaje się przesądzony na korzyść wnioskodawców, ale na decyzję poczekamy do ostatnich dni stycznia. - Bardzo się z tego cieszę, bo w moim przekonaniu szanse powodzenia tego projektu są większe, gdy zabiegają o niego radni z różnych środowisk politycznych. Jest to też dowód na to, jak potrzebna jest ta inwestycja – mówi radny Oliwer Kubicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
395
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group