Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6838
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Powstaje nowy park

Czwartek, 8 sierpnia 2019, 9:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 9:12
Autor: WAC
Kowary: Powstaje nowy park
Fot. UM Kowary
Widać już pierwsze efekty realizowanego w Kowarach projektu, „Utworzenie Parku Rekreacji Rodzinnej”, dzięki któremu zostanie zagospodarowany teren w pobliżu dawnego kąpieliska przy ul. Karkonoskiej.

Zostały już wytyczone alejki spacerowe oraz zamontowano nowe latarnie ledowe. Niedawno postawiono też okazałą, drewnianą altanę. Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się montaż ławek i innych elementów małej architektury. Po zakończeniu tych prac przyjdzie czas na wykonanie nasadzeń. Łącznie na terenie nowego parku zostanie posadzonych 300 drzew oraz krzewów.

Wartość inwestycji to prawie 400 tysięcy złotych, z czego 300 tys zł pochodzi z dofinansowania w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Głównym beneficjentem dotacji jest Miejski Klub Sportowy “Olimpia” Kowary, który przy realizacji projektu wspierają pracownicy Referatu Rozwoju Lokalnego Urzędu Miasta.

W nowym kowarskim parku powstaną obiekty małej architektury, mi.in.: rzeźbiona ławka w kształcie konia z wozem i figury zbója, nawiązujące do legendy o herbie Kowar, gry edukacyjne o tematyce przyrodniczej dla dzieci, drewniana altana, stoły piknikowe, stojak na rowery, ławki i kosze na śmieci, budki lęgowe na drzewach, tablice informacyjne o atrakcjach historycznych i kulturowych miasta i dot. ochrony środowiska, główna brama wejściowa do parku i witacze.

Twoja reakcja na artykuł?

25
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
3
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group