Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 24 marca
Imieniny: Katarzyny, Marka
Czytających: 18932
Zalogowanych: 91
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Powrót pospiesznych

Wtorek, 31 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:36
Autor: konrad
Jelenia Góra: Powrót pospiesznych
Fot. Krzysiek
Od 1 lutego (środa) zmieniają się godziny odjazdów wszystkich pociągów regionalnych i dalekobieżnych, które odjeżdżają z dworca głównego i jadą przez Wrocław.

– O 15 minut krócej będą jechały pociągi z Jeleniej Góry do Wrocławia. Trasa, którą pociągi pokonywały ponad trzy godziny, będzie teraz odrobinę mniej męcząca – poinformował Edmund Pomieczyński, naczelnik sekcji przewozów pasażerskich PKP w Jeleniej Górze.

Można to zawdzięczać zmodrnizowaniu odcinka trasy biegnącej przez Wałbrzych. Niestety, reszta torowiska w jego okolicach, niestabilnego i niebezpiecznego dalej będzie spowalniała jazdę.

Dlatego pociągi będą wyjeżdżać z Jeleniej Góry kilkanascie minut później niż dotychczas. Do stacji docelowych będą przyjeżdżać o dotychczasowych godzinach.

Zmieniono też kategorię pociągów z osobowych na pośpieszne. Dotyczy to składów: "Karkonosze" do Warszawy, dodatkowego do Lublina, do Szczecina oraz do Gdyni.

Wszyscy mieszkańcy okolic Jeleniej Góry, którzy korzystali z biletów miesięcznych nie muszą się niepokoić. Bilety wykupione na składy osobowe będą obowiązywały również w pociągach pośpiesznych.

Od 1 lutego nie pojedzie do Lwówka Śląskiego autobus szynowy dzielnie remontowany przez PKP od siedmiu miesięcy. Jak zapewnia naczelnik Pomieczyński, pojazd ma pojawić się na torach w połowie miesiąca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy odczuwam w swoim budżecie domowym podwyżkę cen paliw?

Oddanych
głosów
881
Tak
70%
Nie
20%
Nie dotyczy, bo nie jeżdżę samochodem
10%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Najpiękniejsze miasta w górach, jesteśmy i my...
Rozmowy Jelonki
Amory u kotów inaczej niż u człowieka, tylko w ciągu dnia
 
Sudeckie hotele i schroniska PTTK
Schronisko Pod Muflonem – najładniejsze w Sudetach?
 
Karkonoski Park Narodowy
Ratują żaby, chronią naturę. Rusza wiosenna Akcja Żaba
 
Pieniądze
Nowa platforma dla firm z Karkonoszy
 
112
Pożar w Siedlęcinie
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group