Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8535
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Powrót pospiesznych

Wtorek, 31 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:36
Autor: konrad
Jelenia Góra: Powrót pospiesznych
Fot. Krzysiek
Od 1 lutego (środa) zmieniają się godziny odjazdów wszystkich pociągów regionalnych i dalekobieżnych, które odjeżdżają z dworca głównego i jadą przez Wrocław.

– O 15 minut krócej będą jechały pociągi z Jeleniej Góry do Wrocławia. Trasa, którą pociągi pokonywały ponad trzy godziny, będzie teraz odrobinę mniej męcząca – poinformował Edmund Pomieczyński, naczelnik sekcji przewozów pasażerskich PKP w Jeleniej Górze.

Można to zawdzięczać zmodrnizowaniu odcinka trasy biegnącej przez Wałbrzych. Niestety, reszta torowiska w jego okolicach, niestabilnego i niebezpiecznego dalej będzie spowalniała jazdę.

Dlatego pociągi będą wyjeżdżać z Jeleniej Góry kilkanascie minut później niż dotychczas. Do stacji docelowych będą przyjeżdżać o dotychczasowych godzinach.

Zmieniono też kategorię pociągów z osobowych na pośpieszne. Dotyczy to składów: "Karkonosze" do Warszawy, dodatkowego do Lublina, do Szczecina oraz do Gdyni.

Wszyscy mieszkańcy okolic Jeleniej Góry, którzy korzystali z biletów miesięcznych nie muszą się niepokoić. Bilety wykupione na składy osobowe będą obowiązywały również w pociągach pośpiesznych.

Od 1 lutego nie pojedzie do Lwówka Śląskiego autobus szynowy dzielnie remontowany przez PKP od siedmiu miesięcy. Jak zapewnia naczelnik Pomieczyński, pojazd ma pojawić się na torach w połowie miesiąca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group