Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 9287
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Powitanie Słońca w Budnikach

Poniedziałek, 26 marca 2018, 12:38
Autor: Paweł Paliga
Region: Powitanie Słońca w Budnikach
Fot. Użyczone
W sobotę (24.03) z Karpacza i Kowar wyruszyli wędrowcy do osady, aby tam powitać Słońce po 113 dniach jego nieobecności w tym miejscu.

Po przybyciu na miejsce, czekał na uczestników wyprawy ciepły żurek oraz herbata malinowa . Wszystko serwował pan Zygfryd z żoną Kornelią z Ośrodka u Musa z Karpacza oraz pomocnicy Róża i Tomek - stali bywalcy spotkań i niezawodni pomocnicy. Było też drugie ognisko do pieczenia kiełbasek. Czuwali nad nimi druhowie z OSP w Karpaczu, którzy też pomagali w innych czynnościach podczas spotkania.

Miłośnicy Budnik oficjalnie przywitali przybyłych i przedstawili historię osady oraz nauczyciela z Budnik, który zapoczątkował Powitanie i Pożegnanie Słońca w Budnikach. Wszyscy zebrani po wysłuchaniu opowieści przywoływali donośnym głosem Wołogóra. Razem z nim odbyło się symboliczne przywitanie Słońca przez zapalenie lampy naftowej. Potem wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie grupowe oraz w małych grupkach z osadnikami. Rozdawane były drobne upominki ufundowane przez UM Karpacza i Kowary.

Miłośnicy Budnik opowiadali o losach dawnych mieszkańców Budnik. Był czas na rozmowy i pogawędki. Na spotkanie przybyła spora grupa z Bogatyni z panem, który grał na harmonii znane utwory biesiadne, które wszyscy znali i śpiewali.

Organizatorzy dziękują: Działom Promocji UM Karpacza i Kowar za przekazanie gadżetów konkursowych, Zygfrydowi i Korneli Szygula z Ośrodka U Musa z Karpacza za przygotowanie ciepłego posiłku i Ochotniczej Straży Pożarnej z Karpacza, głównie Oskarowi za pomoc i wielu innym osobom.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1154
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group