Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3490
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Powitanie Słońca w Budnikach

Wtorek, 22 marca 2016, 8:38
Aktualizacja: 8:43
Autor: Org
Region: Powitanie Słońca w Budnikach
Fot. R. Rzepczyński – www.jacsie.pl
W dawnej osady Budniki odbyła się kolejna impreza Powitania Słońca. Mimo śniegu i mgły, na imprezę przybyło około stu uczestników. Większość z nich to stali bywalcy z Karpacza i z Kowar oraz turyści z innych odległych regionów Polski.

Uczestnicy przybyli do osady w dwóch grupach, jedna wyruszyła z Karpacza, druga z Kowar. Na miejscu przybyłych powitali Miłośnicy Budnik - Krzysztof, Maciek i Iwona. Imprezę rozpoczęto tradycyjnie zapaleniem lampy naftowej symbolizującej Słońce.

Po odczytaniu legendy o Wołogórze, zadeklamowaniu wiersza p.t. „Budniki” przez autorkę Jadwigę Morawską, osadnik Maciek udał się po Wołogóra, który został owacyjnie przywitany i każdy z obecnych mógł zrobić sobie z nim zdjęcie. W tzw. międzyczasie uczestnicy piekli przy ognisku kiełbaski i posilali się kwaśnicą karkonoską z wkładką oraz chlebem ze smalcem, zapijając herbatką z sokiem malinowym.

Potem został przeprowadzony konkurs wiedzy na temat Budnik. Mimo trudności pogodowych wszyscy rozstali się zadowoleni i uśmiechnięci z nadzieją spotkania się na Pożegnaniu Słońca , a może wcześniej, na zakończenie festiwalu Ducha Gór.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group