Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2160
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Powitamy Lucynę Kornobys na stadionie

Piątek, 23 września 2016, 12:47
Aktualizacja: Sobota, 24 września 2016, 7:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Powitamy Lucynę Kornobys na stadionie
Fot. Przemek Kaczałko
Tematem dzisiejszej (23.09) konferencji prasowej w jeleniogórskim Ratuszu były zbliżające się I Otwarte Mistrzostwa w konkurencjach olimpijskich, a także organizowane przez Termy Cieplickie Rymoliryktando, a przede wszystkim powitanie srebrnej medalistki Igrzysk paraolimpijskich Lucyny Kornobys.

- Myślę, że za jej hart ducha, determinację w tym co robi, to w jaki sposób promuje Jelenią Górę powinniśmy jej jako mieszkańcy podziękować – mówił prezydent Marcin Zawiła. Powitanie zaplanowano na 2 października o godz. 11:00 na stadionie przy ul. Złotniczej. Tego dnia na terenie Parku Sportowego Złotnicza odbędą się pierwsze Otwarte Mistrzostwa Jeleniej Góry w konkurencjach olimpijskich, a dokładnie: biegi na 100 metrów, 200 m, 400 m, 800 m, 3000 m z przeszkodami, skok w dal, rzut oszczepem, sztafeta 4x400 m oraz zapasy w stylu wolnym i łucznictwo.

- Impreza nie jest za mocno reklamowana z tego względu, że ma zapoczątkować pewną tradycję i chcemy zobaczyć jak to się przyjmie – powiedział Miłosz Sajnog, wiceprezes Term Cieplickich – organizatora zawodów, w których udział wezmą zawodnicy lokalnych klubów sportowych, ale i każdy mieszkaniec indywidualnie jest mile widziany. Nie trzeba być czynnym zawodnikiem, a ze względu na otwarty charakter imprezy udział mogą brać osoby także spoza Jeleniej Góry.

Przygotowania do zawodów można odbywać bezpłatnie – pracownicy Parku Sportowego Złotnicza będą udostępniać potrzebny sprzęt. Ewentualnie w każdy czwartek można trenować pod okiem instruktora (godz. 19:00). - Każdy mieszkaniec może przyjść i poćwiczyć starty do konkurencji proponowanych na mistrzostwach – podkreślił Grzegorz Leszek, instruktor.

Dzień wcześniej (1 października) na terenie Term Cieplickich odbędzie się Rymoliryktando. - Organizatorem tego wydarzenia jest LUC – wrocławski raper, który wraz z przedstawicielami Rady Języka Polskiego będzie dyktował pewne słowa. Do wygrania jest 10 tysięcy złotych. - Impreza rok temu odbywała się nad morzem – powiedział Damian Kostka, specjalista ds. kontaktu z mediami spółki Termy Cieplickie.

Dyktando rozpocznie się o godz. 12:00, a koncert, na który również będzie można kupić bilet bez korzystania z basenów zaplanowano na godz. 19:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group