Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6564
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Powalczą o Złoty Bełt na Chojniku

Poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Powalczą o Złoty Bełt na Chojniku
Fot. Ania
Już po raz XXI w dniach 21 i 22 sierpnia odbędzie się Rycerski Turniej Kuszniczy o Złoty Bełt na Zamku Chojnik w Sobieszowie.

W sobotę tj. 21 VIII zaplanowano prezentację zawodników oraz trening. Nie zabraknie pokazów poszczególnych bractw rycerskich. Ciekawą atrakcją będzie wielobój. Dla widzów, którzy nie lubią scen batalistycznych, organizatorzy przygotowali pokaz średniowiecznego ślubu oraz przedstawienie teatralne.

Nie zabraknie strzelania o „Złoty Bełt” i turnieju strzeleckiego o tytuł „Wielkiego Łowczego”. Nie zapomniano także o publiczności, dla której przewidziano nagrody. Sobotnie harce zakończą się o godzinie 17:00 szturmem na zamek, czyli historyczną inscenizacja bitwy o Chojnik.

W niedzielę odbędzie się kolejna tura strzelania o „Złoty Bełt” i prezentacja zawodników i pokazy poszczególnych bractw. Śmiałkowie o sokolim oku wystąpią w Turnieju im. Wilhelma Tella. Nie zabraknie także pokazów tańców dawnych, pasowania na rycerza oraz spektaklu. Wręczone zostaną nagrody dla zwycięzców i publiczności. Organizatorem spotkania jest Bractwo Rycerskie Zamku Chojnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group