Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 5339
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Potrzebne lustra na niebezpiecznym skrzyżowaniu

Piątek, 28 lutego 2014, 8:15
Aktualizacja: 8:20
Autor: Roksana Chadaj/ Angela
Szklarska Poręba: Potrzebne lustra na niebezpiecznym skrzyżowaniu
Fot. Roksana Chadaj
Na skrzyżowaniu ulic: 11 Listopada i Dolnej w Szklarskiej Porębie często dochodzi do stłuczek. –To nie wina kierowców, tylko braku drogowych luster, które rozwiązałyby problem – mówi Edyta, mieszkanka Szklarskiej Poręby. Miejskie służby drogowe mają jednak na ten temat odmienne zdanie i twierdzą, że to zbędne koszty.

Stłuczkę w tym miejscu miała również pani Edyta. Na szczęście nic jej się nie stało, ale zostało zniszczone auto i strach. - Codziennie tędy jeżdżę i za każdym razem boję się, że kolejny raz z kimś się zderzę, bo na tej krzyżówce nic nie widać – mówi.

Potwierdza to inna mieszkanka Szklarskiej Poręby. - Jechałam do pracy. Nie zauważyłam samochodu nadjeżdżającego z lewej strony, bo sprawdzałam prawą stronę. Usłyszałam tylko huk. Uderzyłam w samochód, którego nie widziałam. Lustra poprawiłyby widoczność i nie dochodziłoby do takich zdarzeń - twierdzi Patrycja Nowak.

- Nie jest to wina skrzyżowania, ale skutek braku ostrożności kierowców – uważa natomiast Joanna Mazurkiewicz, inspektor ds. gospodarowania i eksploatacji urządzeń komunalnych. - Lustra to dodatkowy wydatek, na który gminy nie stać. Mieszkańcy mogą napisać wniosek, ale wiem, że i tak nie zostanie on zrealizowany – dodaje.

Kierowcy przekonują, że bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze, a koszt montażu luster nie jest wcale duży. - Sprawdziliśmy, że montaż takich dwóch luster to kwota około dwóch tysięcy złoty. Nie wierzę, że w budżecie gminy nie można znaleźć takiej sumy - komentuje pan Marek ze Szklarskiej Poręby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group