Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7863
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Potrzebne lampy i kamery na Wyczółkowskiego

Poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 7:39
Aktualizacja: Wtorek, 5 sierpnia 2014, 7:49
Autor: Angela
Jelenia Góra: Potrzebne lampy i kamery na Wyczółkowskiego
Fot. Angela
– Wszyscy wiedzą, że to nieciekawa dzielnica, dlatego w imieniu mieszkańców budynków socjalnych przy ul. Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze wnioskujemy o ogrodzenie, oświetlenie i zamontowanie monitoringu – mówi Ireneusz Lisiecki z budynku socjalnego 59. Władze miasta obiecują, że zadanie zostanie wpisane do przeszłorocznego budżetu. Być może powstanie tu również plac zabaw dla dzieci.

Obecnie przy ul. Wyczółkowskiego funkcjonują dwa budynki socjalne, ale w sierpniu br. władze miasta staną do konkursu na kupno sąsiadującego z nimi akademika F Uniwersytetu Ekonomicznego. W związku z błędem popełnionym przez sprzedającego, procedura przetargowa musiała zostać powtórzona i czas przejęcia tego obiektu przez Miasto przesunął się o trzy miesiące. Gdyby Miastu udało się wygrać konkurs, do dyspozycji byłoby kolejne 90 mieszkań socjalnych. I po ich przydzieleniu władze miasta zamierzają zająć się zagospodarowaniem terenu wokół budynków. W tym roku być może uda się ogrodzić śmietniki (o co też wnioskowali mieszkańcy – o sprawie pisaliśmy w lutym br. w artykule „Śmietnisko przy Wyczółkowskiego. Co dalej?”).

Beata Radłowska przekonuje, że wieczorami i w nocy jest tu bardzo niebezpiecznie. – Jest tu zupełnie ciemno i wracając z pracy wieczorem, można dostać tu czymś w głowę – skarży się mieszkanka. – Gdyby postawić tu chociaż z dwie lampy i zamontować kamerę, byłoby bezpieczniej. Nawet kiedy policja tędy przejeżdża musi włączać długie światła, bo nic nie widać – dodaje. Ireneusz Lisiecki pokazuje plac za budynkiem, gdzie obecnie trawa sięga już do okien. - Na granicy tej działki przydałoby się ogrodzenie, wtedy byłby porządek.
Zwracaliśmy się z prośbą o wykoszenie trawy i przycięcie krzewów, ale odpowiedziano nam, że w MPGK jest tylko jeden pracownik na tę okolicę i już nie nadąża z pracą. Jak trzeba będzie, sami to wykosimy jeśli dostaniemy chociażby paliwo do kosiarki, ale ogrodzenia czy oświetlenia sami nie zrobimy – dodaje.

Inicjatywę mieszkańców wiceprezydent Jeleniej Góry Mirosława Dzika uważa za słuszną. – To dobry pomysł, więc już przygotowujemy się do jego realizacji w przyszłym roku – mówi. – W tym roku pieniędzy w budżecie na to nie znajdziemy, ale zapisanie tego zadania na rok przyszły daje dużą szansę na wykonanie tego zadania. Chodzi o ogrodzenie, oświetlenie oraz monitoring, ale również wykonanie miejsca zabaw dla dzieci i utrzymanie w tym miejscu ogólnego porządku. Mamy nadzieję, że projekt zdobędzie akceptację rady. Jest też pomysł, by każdy z budynków socjalnych miał swojego gospodarza, który jednocześnie będzie tu mieszkał - dodaje M. Dzika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group