Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 10236
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Potrzebna pomoc dla pogorzelców z czwórką dzieci

Środa, 30 marca 2016, 11:46
Aktualizacja: Piątek, 1 kwietnia 2016, 8:40
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Potrzebna pomoc dla pogorzelców z czwórką dzieci
Fot. PSP we Lwówku Śląskim
Wczoraj (29.03) rodzina z czwórką malutkich dzieci straciła w pożarze cały dobytek. Czworo poparzonych maluszków oraz ich matka są w szpitalu. Sąsiedzi próbują organizować pomoc dla pogorzelców i proszą o wsparcie. – Potrzebne jest dosłownie wszystko – mówi Beata Zabawa. – Najpilniejsze są ubranka dla dzieci, ale też meble, wyposażenie domu, materiały budowlane – dodaje kobieta.

Do pożaru doszło w Gajówce (gmina Mirsk) wczoraj (29.03) po godz. 10.00 w pokoju na pierwszym piętrze budynku. – Ogień strawił całe pomieszczenie wraz z podłogą i stropem oraz całym wyposażeniem – mówi st. bryg. Arkadiusz Motylski, komendant PSP w Lwówku Śląskim. – Część, która uległa spaleniu wymaga gruntownego remontu. Straty szacowane są na około 40 tys. zł – dodaje komendant.

Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia podczas rozpalania w piecu. W pomieszczeniu gdzie wybuchł pożar była czwórka dzieci oraz ich rodzice. – Poszkodowanych zostało pięć osób, w tym czworo dzieci, dwoje czteromiesięcznych bliźniaków oraz druga para bliźniąt w wieku trzech lat – mówi st. bryg. Arkadiusz Motylski. – Po udzieleniu im pierwszej pomocy przez strażaków, w tym podaniu tlenu i założeniu opatrunków hydrożelowych, poszkodowani zostali zabrani do szpitala przez zespoły pogotowia ratunkowego – dodaje komendant PSP w Lwówku Śląskim.

Ogień gasiło siedem zastępów straży pożarnych z gminy Mirsk i Lwówka Śląskiego.

Osoby, które by chciały przekazać jakąś pomoc dla pogorzelców, mogą się kontaktować z nami pod numerem tel. 695 200 640 lub mailowo: angelika.jelonka.com@wp.pl. Ważne, by przekazywana odzież czy inne przedmioty były w dobrym stanie. Sąsiedzi zadeklarowali transport.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
528
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Szukają do pomocy
 
Aktualności
Dzieci się zasłuchały
 
Piłka nożna
Gol Niemienionka na wagę remisu
 
Aktualności
Para buch, koła w ruch
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group