Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7353
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Potrójne święto w szkole w Sosnówce (foto)

Czwartek, 16 czerwca 2016, 7:52
Aktualizacja: 22:20
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Potrójne święto w szkole w Sosnówce (foto)
Fot. Organizatorzy
Po raz kolejny przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce odbył się „Piknik Rodzinny”, podczas którego świętowano Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka.

Uczestnicy mieli możliwość pokonania trasy rowerowej, zagrać w hokeja na trawie, ponadto każdy przebiegł tor przeszkód, który pozwolił chodź na chwilę wcielić się w rolę strażaka. Można też było rzucać balonami wodnymi, zaprojektować własny kubek czy dekorując ciastka pobawić się w cukiernika. Była też wata cukrowa, lody, popcorn, prażynki, owoce, słodki poczęstunek i ognisko, na którym można było piec kiełbaski. Nie zabrakło malowanie twarzy czy zabawy bańkami mydlanymi.

- Spotkaliśmy się też ze służbami ratunkowymi: policjantami, ratownikiem medycznym, strażakami, którzy udzielali wskazówek, jak się zachowywać, aby uniknąć wypadków, a także przypominali dzieciom zasady bezpiecznego zachowania podczas zbliżających się wakacji. Ale to nie wszystko. Pracownicy Nadleśnictwa „Śnieżka” przypominali jak chronić przyrodę, a przedstawiciele Banku PKO udzielali rad, jak mądrze oszczędzać pieniądze – relacjonują organizatorzy.
Przy organizacji pikniku pomogli absolwenci szkoły oraz harcerze z 53. Drużyny Harcerskiej „Żywioły”, którzy kolejny już raz okazali się niezawodni i spędzili ten dzień na zabawie z młodszymi kolegami.

- Impreza udała się dzięki wsparciu naszych sponsorów: Radę Sołecką z Sosnówki, Przewodniczącą Rady Gminy Podgórzyn, „Team Podgórzyn” amatorski górski team rowerowy, Hotel „Gołębiewski” w Karpaczu, Nadleśnictwo „Śnieżka” w Kowarach, Sklep Spożywczy w Sosnówce, Gminę Podgórzyn, rodziców naszych uczniów, pracowników szkoły, Bank PKO w Jeleniej Górze, firmę transportową DIVEMED, Komisariat Policji w Karpaczu i OSP w Sosnówce. Wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizacje pikniku serdecznie dziękujemy. Cieszymy się, że udało nam się zorganizować spotkanie, które pozwoliło razem się pobawić, porozmawiać, zapomnieć chodź na chwilę o troskach dnia codziennego i wywołać uśmiech nie tylko na dziecięcej buzi – dodaje organizator Teresa Smykowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group