Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 3241
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Potrójna kolizja na skrzyżowaniu Lubańska – Goduszyńska

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ region
Piątek, 4 września 2009, 16:54
Aktualizacja: 16:56
Autor: Angela
Fot. Angela
Przez nieuwagę kierowcy nissana niemal nie doszło do potrójnej tragedii. Sprawca wyjeżdżając z podporządkowanej ulicy Goduszyńskiej wjechał wprost na jadącego ulicą główną audi A4, który próbując uciec przed czołowym zderzeniem wbił się w tył stojącego samochodu dostawczego. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło przed godziną piętnastą na skrzyżowaniu ulic Lubańska – Goduszyńska na trasie Jelenia Góra – Szklarska Poręba. 44 – letni kierowca nissana z Lwówka Śląskiego tłumaczył policji, że nie zauważył nadjeżdżającego pojazdu i dlatego zdecydował się wjechać na ulicę główną. Tymczasem doprowadził on do potrójnej kolizji.

- Kierujący nissanem z ulicy Goduszyńskiej włączał się do ruchu, wymusił pierwszeństwo na pojeździe audi A 4. Kierowca audi chcąc uniknąć zderzenia wjechał na krawężnik, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał pod tył prawidłowo stojącego na znaku stop pojazdu marki transit – powiedział nam na miejscu zdarzenia sierż. sztab. Marcin Drozd, wydział Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze.

Na miejsce przyjechały dwa wozy strażackie. Strażacy pomogli z wydobyciu audi A4 spod transita i usunęli płyny eksploatacyjne, które wylały się na jezdnię. Wezwano też karetkę pogotowia, jednak poza lekkimi zadrapaniami pasażerki audi nikt nie ucierpiał. Nie było więc konieczności przewożenia kogokolwiek do szpitala.

Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 500 złotych i punktami karnymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~EM 4-09-2009 18:19
Taki samo kolizyjne jest skrzyżowanie Karpacz-Jelenia Góra,Miłków-Kowary. Następne skrzyżowanie prosi się o rondo.
~taka rada 4-09-2009 19:04
Już pisałem,że najgorsi są kierowcy z rejestracją DLW strasznie trzeba na nich uważać bo stosują sobie tylko znane zasady i są nie przewidywalni na drodze
~a to kurna bałwan 4-09-2009 19:13
za kolizje na tej krzyżówce powinni wypalać kulę w łeb, jak można być takim idiotą i nie zauważyć nadjeżdżającego samochodu ?? prewencyjnie zabierać prawko za coś takiego, bo to aż się prosi o surowe konsekwencje! tyle razy już tam dochodziło do wypadków, ale nie k...a zawsze znajdzie się jakiś kolejny baran, który musi wyskoczyć na krzyżówkę. idiotyzm 100%
~jaco 4-09-2009 19:48
widzialem to na wlasne oczy uwierzcie tragiczny widok rog transita byl kilka cetymetrow od glowy kierowcy audi ... to cod ze niezatrzymal sie na jego glowie ...gratuluje umiejetnosci jakie posiadal kierowca audi ,to mu uratowalo zycie ...uwarzajcie jak jezdzicie
~instruktor 4-09-2009 20:16
Do - taka rada . Całkowicie popieram Twoja opinię.Kierowcy z tą rejestracją DLW są nieprzewidywalni.Tak samo dotyczy rejestracji DBL To żaden szowinizm z mojej strony,tylko codzienna obserwacja stylu jazdy na drodzei tych kierowców .
~fan jelonki 4-09-2009 21:51
uwazam,że to skrzyżowanie powinno miec sygnalizację świetlną,wiem że to droga na Szklarską i utrudniłoby to płynność ruchu ale włączenie się z Goduszyńskiej w stronę Jeleniej graniczy z cudem
~nn 4-09-2009 22:44
Następne skrzyżowanie prosi się o rondo.
~ 4-09-2009 22:48
To skrzyżowanie jest jednym z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w naszym mieście. W ubiegłą niedziele też była tam kolizja a rozbite szkło było roznoszone po całej ulicy przez innych kierowców. Osobiście zgłosiłem to na policji. Niesty nie zareagowała ani policja ani straż. W niedzielę kiedy na ul. Lubańskiej odbywa się giełda, bezpieczny przejazd z ul.Goduszyńkiej na Lubańską lub odwrotnie graniczy z cudem. Jedynym rozwiązaniem jest tam RONDO.
~bobas 4-09-2009 23:29
Zdjecie nr 3 ,RECE KTORE LECZA ,
~bobas 4-09-2009 23:31
Dlaczego na zdjeciu nr 6 oni tankuja to rozbite auto
~Tomy M. 5-09-2009 0:11
Na 5 samochodów 4 nie zatrzymują się tam na STOP'ie. Skrzyżowanie jest też niezręcznie rozwiązane, jadąc od giełdy w stronę Jeleniej ma się pierwszeństwo prze samochodami skręcającymi z Rybnicy w stronę Jeleniej, ale łatwo nie zauważyć pojazdu "z rybnicy" który już wykonuje manewr skrętu i wjeżdża na Goduszyńską, zwłaszcza gdy uwaga jest skoncentrowana na znalezieniu luki w pojazdach jadących od strony Szklarskiej. Podobne skrzyżowanie jest w Podgórzynie, kierowca busa skręcając na Sobieszów nie ma szans zobaczyć czy nie wymusza pierwszeństwa pojazdowi jadącemu z Cieplic do Sobieszowa, w lusterku widzi zupełnie inny obszar drogi, a przez tylną szybę nie może patrzeć.Takich idotyzmów jest wiele np. zarośnięte znaki w Jagniątkowie, a nadzor ruchu wozi ty*ki i nic nie widzą. Wielkie gwizdy również dla Laboratorium Drogowego Jeleniej Górze.
Cień 5-09-2009 0:12
Zgadzam się z taka rada i z instruktorem. Ja jak widzę rejestrację DBL, to od razu myślę sobie: Oo! d...l jedzie. No, ale tak to jest, jak wieśniakowi da się samochód.
~gosc niedzielny 5-09-2009 3:03
aż wierzyć mi się nie chce że to wszystko wydarzyło się przy prędkości 50 km/h w audi... bo sprawca kolizji "startował" więc jego prędkość była niewielka. Fakt, że kierowca nissana wymusił pierwszeństwo jest bezsprzeczny, jednak wina leży również, a może przede wszystkim w nadmiernej prędkości kierującego audi oraz chamskim stylu jazdy który jest u nas niestety normą... na pewno nic nie stało na przeszkodzie by kierujący audi, zwolnił przed krzyżówką, tym bardziej, że jest tam ograniczenie do 50... a może dusił p...ł gazu specjalnie, by przywalić i wyremontować swoją strychninę na koszt jelenia, który mu się akurat nawinął wyjeżdżając z podporządkowanej... tym bardziej że nie widać żadnych śladów hamowania...
~ciepiczanin 2 5-09-2009 7:51
Do "gość niedzielny" Jesteś człowieku również niedzielnym kierowcą! O poziomie Twoich dywagacji szkoda się wypowiadać!
~nn 5-09-2009 10:37
Jestem ciekawy dlaczego nie powstanie tutaj rondo? Jest parę miejsc takich gdzie rondo rozwiązało by sprawę korków i wypadków!! Czy nasi radni są ślepi! Ignorują problemy i patrzą gdzie mogą napchać własne kieszenie! To miasto powoli ginie!! Turystyka trzyma jedynie poziom ale to już niedługo i to będzie umierało! Jedno skrzyżowanie to róg Jana Pawła Mostowej i Grunwaldzkiej!! Tu Rondo też by rozwiązało problem ruchu i korków!!
~gosc niedzielny 5-09-2009 11:41
do ~ciepiczanin 2 - tak, chyba masz rację, w ciągu roku robię nieco poniżej 100 tys km, czyli nieco mniej od zawodowych kierowców ciężarówek. Więc pewnie nie wiem o czym piszę. Chamstwo, brawura, bezmyślność i alkohol to wszystko spotkać można na naszych drogach, codziennie. Napiszę raz jeszcze, gdyby przejeżdżano przez to skrzyżowanie zgodnie z ograniczeniem, które tam obowiązuje, oraz z okazaniem minimum kultury - nie byłoby żadnego dzwonu. To samo jest na krzyżówkach w Wojcieszycach, w Piastowie, czy na słynnym już skrzyżowaniu przy drodze na Karpacz w Miłkowie. Nie trzeba żadnych rond w tych miejscach, wystarczy postawić po działającym fotoradarze w każdym z tych miejsc, ograniczyć prędkość do 40 a będzie tam sympatycznie i bezpiecznie. Gwarantuje!
Cień 5-09-2009 12:11
Popieram ciepiczanina 2, pomimo, że zjadł literkę "L". Podejrzewam, że to było jego śniadanie. ;-)
~jakniejaktak 5-09-2009 13:28
Logika dyktuje stwierdzenie, że to kolizja POPDWÓJNA. To, że trzy auta w niej brały udział jest normalne. Każde auto jadąc sobie, jest pojedyncze i wtedy nie ma kolizji. W chwili jak się z kimś łupnie jest kolizja. Jaka? Według logiki piszącego podwójna (dwa auta), choć jest pojedyncza, bo zdarzenie jest jedno. Dopiero jak trzecie auto gruchnęło w poprzednie, zaistniało drugie zdarzenie i kraksa stała się podwójna - choć z udziałem trzech chętnych. Logiczne? Jasne, że logiczne. Choć pewnie nie dla wszystkich.
~kierowca 5-09-2009 18:53
kierowcy z Lwówka nie potrafią jeżdzić, kto ich uczył jazdy?Sama byłam świadkiem jak kierowca z L... wjechał ''pod prąd''w ulicę luubańską
Cień 6-09-2009 9:17
Do gościa niedzielnego. Człowieku, może lepiej nakaz wyłączenia silnika i przepchania auta na skrzyżowaniu? Piszesz, że tyle jeździsz samochodem, to pojedż do Niemiec i znajdź tam tego typu skrzyżowanie z ograniczeniem do 40km/h, ja gwarantuje, że nie znajdziesz. Na takich skrzyżowaniach można jechać 70km/h, więc zamiast głupich ograniczeń, lepiej wyeliminować nie dzielnych kierowców, takich co prawo jazdy mają za mleko i jajka.
~gosc niedzielny 6-09-2009 20:51
~cień... jak zwykle nie wiesz o czym piszesz. Pierwsze lepsze skrzyżowanie na terenie zabudowanym w Niemczech - 50 km/h - czyli dokładnie tyle ile wynosi dozwolona maksymalna prędkość w terenie zabudowanym. Może ty do Niemiec jeździłeś, może coś nawet widziałeś, ale nie byłeś na tym skrzyżowaniu w Jeleniej Górze, o którym jest mowa, bo tu proszę ciebie, jest teren zabudowany - czyli dozwolone jest 50 km/h i tyle maksymalnie można jechać, jeśli są do tego warunki.
~Pozdrawiam 8-09-2009 22:29
O co wy się chłopaki spieracie (Cień i gosc niedzielny). Na tym skrzyżowaniu jest ograniczenie do 50 km/h ale to nie wystarczy bo kierowcy nie przestrzegają przepisów i zwiększenie ograniczenia nic nie da. Spróbuj sie włączyć do ruchu lub przejechać skrzyżowanie jadąc z Lubańskiej lub z Goduszyńskiej. Radar ale czynny na Lubańskiej i Trasie czeskiej oraz rondo zdecydowanie rozwiązałoby ten problem. Z pewnością byłoby tam bezpieczniej.
~ 10-09-2009 21:12
Do dzisiaj są tam ślady po tej kolizji w postaci rozbitego szkła i połamanych częsci plasikowych samochodów.
ebee 11-09-2009 14:39
Gościu niedzielny. Przypadkiem przeczytałem Twoje posty. Zdecydowanie popieram ciepliczanina. Ty z pewnością jesteś typowym przykładem niedzielniaka. Z bezpiecznym prowadzeniem samochodu nie masz nis wspólnego. Być może przejechałeś 100 tyś km, ale palcem po mapie. W Niemczech, które tak chętnie przywołujesz owszem są ograniczenia prędkości. Ale bardzo często w terenie zabudowanym ta prędkość jest podnoszona. Na autostradach nie ma ograniczeń prędkości. Nie zdarzają się takie cuda jak u nas, że na ogrodzonej czteropasmówce z szerokim pasem zieleni ogranicza się predkość do 50 km/h ( Jana Pawła II ) i stawia fotoradar. Tamtejsza policja pomaga i poucza , a nie tak jak u nas urządza nagonki na jeleni. Tam też kierowcy są wyrozumiali dla kierowców. O stanie dróg nie wspomnę.
~doc 2-10-2009 19:52
~gosc niedzielny zastanów się co piszesz moze ci ktoś tak samo wyjedzie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group